Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno
24_20230816_150645.jpg
1062_20230421_131622.jpg

Veterány čeká vrchol sezóny, nastoupí na závěrečném turnaji

Úspěšné počínání v základní části je vyneslo až na akci, o kterou celý rok usilovali. Veteráni Hattricku postoupili na finálový turnaj první ligy, kde bude dvanáctka nejlepších týmů v republice usilovat o titul mistra. Brňané začínají zápasem v pátek od 20 hodin.

Cesta na závěrečné klání vedla přes solidní výsledky, které Hattrick potvrzoval po celou základní část. Během ní odehrál celkem osmnáct utkání, z nichž vytěžil krásných čtrnáct vítězství. A byť to na čelo jihomoravské soutěže obsazené suverénním Znojmem nestačilo, druhou příčku si FBŠ pohlídalo bez větších potíží.

Republikový turnaj se letos koná v České Lípě, kam se kromě Hattricku kvalifikovalo také dalších jedenáct celků s cílem dojít až na úplný vrchol. V úvodní fázi byly určeny čtyři základní skupiny po třech účastnících, kde Brno narazí na Letku a Tatran Střešovice.

Vítěz skupiny zamíří rovnou do čtvrtfinále, zatímco druhé a třetí družstvo se zapojí již do osmifinálové fáze v sobotu. Co se týče čtvrtfinále a navazujících bojů o medaile, ty proběhnou kompletně v nedělním programu.

Zlato z předchozího ročníku obhajují Black Angels, kteří zahajují svoji pouť turnajem zápasy s Prostějovem a Lipníkem. Hattrick by potom rád ještě vylepšil loňské umístění na čtvrté pozici, kdy ho v semifinále udolali právě Bleci a v bitvě o bronz následně slavil Liberec.

Ve statistikách základní části kraloval za Hattrick Pavel Blažejovský, jenž vstřelil 27 branek a přidal 21 asistencí. „Pouze” sedm bodů za ním se umístil Aleš Jakůbek s bilancí 18+23. Přes třicet bodů v kanadském bodování se dostal ještě Petr Hermany díky sedmnácti trefám a šestnácti přihrávkám na gól.

Hattrick vstoupí do turnaje v pátek od 20.00, kdy naskočí do měření sil s FBC Letka LEGENDS. Druhý duel skupiny proti Tatranu Střešovice přijde na řadu v sobotu ve 12 hodin. Aktuální dění z akce můžete sledovat ZDE.