HUMMEL ARENA LESNÁ

Vytrvalá snaha Hattricku Brno se po letech zúročila. Klub již brzy rozšíří své florbalové zázemí a postaví novou nafukovací halu, která poslouží nejen jeho potřebám, ale také dětem z Lesné a rozšíří sportovní kapacity města. Současně se upraví okolní park, aby dostal svěží, příjemný nádech. Hala má být hotova začátkem října 2024.

Vedení Hattricku se dlouho snažilo o vlastní zápasovou halu, kterou by plnohodnotně užívaly všechny jeho týmy. Aspoň částečný úspěch v přípravách se však dostavil až nyní. Hattrick vybuduje nafukovací halu, jež pokryje významnou většinu tréninků a zápasů všech mládežnických družstev, a to v sousedství svého současného zázemí na Loosově ulici.

„Stavbu nové florbalové haly považujeme za velké zadostiučinění. Díky ní efektivně rozšíříme sportovní zázemí a nabídneme našim členům ještě lepší podmínky ke hře i tréninku. Zároveň mám velkou radost, že tímto krokem vytvoříme pro Lesnou i celé město důstojný a moderní sportovní areál,“ vyzdvihoval přínosy projektu prezident klubu Dan Koubek.

Vstup do nové haly vznikne hned vedle původní haly Hattricku, a tak bude možné během několika sekund přejít od jedné hrací plochy ke druhé. V nové hale se položí špičkový gumový povrch vhodný přímo pro florbal, jenž rozšíří profesionální vybavení klubu. A navíc už teď je jisté, že hala poslouží také dalším zájemcům – například dětem ze základní školy Milénova, jež tam během dopoledne absolvují hodiny tělocviku. Veřejnosti pak hala poskytne možnosti i pro futsal, korfbal, badminton nebo nově i pickleball.

„Nová hala má primárně sloužit naší mládeži. A-tým Hattricku proto bude i nadále působit v malé hale STAREZ ARÉNY ve Vodově ulici, která je hodná úrovně první ligy mužů, ne-li mnohem vyšší,“ přiblížil Koubek plány.

Na celkové náklady projektu 32 milionů korun přispěje dotačně Národní sportovní agentura, město Brno a Jihomoravský kraj. Zbytek financí pokryjí přímo zdroje Hattricku Brno. Kromě vlastní stavby se následně zvelebí i okolí tak, aby přilehlý park vypadal ještě lépe než předtím. Půjde o celkovou úpravu zeleně včetně výsadby nových stromků. Pokácená náletová zeleň bude nahrazena kvalitními duby a jasany, přičemž klub se zavazuje o vysazené stromy po dva roky starat.

Celá stavba se uskuteční ještě v tomto kalendářním roce. Počítá se s tím, že hotovo bude začátkem října 2024.

Vizualizace nové haly