Specializovaní trenéři klubu

O Hattricku platí, že chce být za každé situace úspěšný a proto dělá proto věci navíc. Dávno víme, že florbal není jen o týmových trénincích na hale, ale je potřeba se individuálně věnovat také dovednostem, kondici a kompenzacím. Stejně tak chceme poskytnou nejlepší možný servis v případě zranění hráčů, kromě nadstandardního klubového zázemí tak spolupracujeme s týmem expertů na dané oblasti.

Kondiční trenér: Simon Šiška

Stejně jako florbalová příprava je důležitá i kondice. O ni se stará v klubu Simon Šiška, který zastává roli hlavního kouče u A-týmu, ale obrátit se na něj může i kdokoliv další se zájmem o seberozvoj. Na kondici lze pracovat během celého ročníku a její kvalita má zásadní vliv na to, jak hráč obstojí v klíčových momentech proti soupeřům na hřišti. Simon Šiška má řadu let zkušeností jak s aktivním sportem, tak se studiem na fakultě sportovních studií a s tréninkovými metodami v praxi, navíc od roku 2022 působí jakožto kondiční trenér české juniorské florbalové reprezentace.

Fyzioterapeut: Martina Bolfová

Významná je i fyzioterapie, jíž zajišťuje pod hlavičkou Hattricku Martina Bolfová. „Chci děti naučit a vysvětlit jim, že péče o tělo je potřeba a spadá do klasického tréninkového procesu,“ vyzdvihuje Bolfová. Zdůrazňuje, že kompenzace, strečink či posilování jsou standardními věcmi pro výkon mladého sportovce či sportovkyně. Právě proto Bolfová v klubu působí, aby si děti zodpovědný přístup ke svému tělu osvojily. Navíc pomůže každému hráči v případně drobných, či větších zranění a s následným procesem návratu zpět do plné zátěže.

Skills trenér: Marek Fiala

Hattrick si vždy zakládal na tom, že umí vychovávat individuálně nadstandardně vybavené hráče, kteří umí volit a provádět nadstandardní řešení. A v rámci dalšího posunu těchto dovedností se o vybrané hráče stará v rámci speciálních tréninků stará právě skills trenér Marek Fiala, ten zároveň dochází i na tréninky jednotlivých kategorií a vzdělává trenéry v oblasti individuálních dovedností tak, aby je hráči nejen uměli, ale aby je primárně uměli využívat v herních situacích. Skills tréninky jsou navíc dostupné i široké veřejnosti (více informací najdete zde).

Marek nyní působí jako sportovní ředitel klubu a v minulosti zastával taktéž pozici šéftrenéra, či trenéra mužského, tehdy superligového, týmu. Taktéž sbíral zkušenosti na stážích v zahraničí (Pixbo Wallenstam, Erä Viikingit, Academy FC Red Bull Salzburg), či při práci s talentovanou mládeží v rámci kempů talentované mládeže a krajských výběrů.

Trenéři brankářů: Radek Kubeš a Filip Kejík

Vnímáme důležitost brankářského postu, a tak v rámci klubu organizujeme pravidelně 1x týdně brankářské tréninky, navíc má každý brankář minimálně 1x týdně na tréninku k dispozici trenéra brankářů tak, aby s ním mohl probrat specifické situace přímo v herním prostředí. 

O tuto agendu se v našem klubu stará Radek Kubeš, který se k nám připojil před sezonou 2023/2024 z Dačič, zároveň v minulosti působil jako trenér brankářů v rámci regionálních výběrů jihočeského kraje a kraje vysočina. S agendou brankářů mu navíc pomáhá bývalý juniorský reprezentant a brankář mužského "A" týmů Filip Kejík, který společně s ním vede brankářské tréninky a stará se o vybrané kategorie.

Filip Kejík (vlevo) a Radek Kubeš při video analýze zákroku (vpravo)