Historie klubu

5. 5. 2024

Starší žáci jsou mistry České republiky. V základní části jihomoravské ligy se umístili s 68 body (a s bilancí 22-1-0-3) na prvním místě a postoupili tak na mistrovství České republiky, které se uskutečnilo v Mladé Boleslavi. Tam nejprve ve skupině porazili FBŠ Bohemians a FbC Skuteč, poté ve čtvrtfinále porazili 8:2 Vítkovice. V semifinále porazili 7:3 FBC Písek a ve finále v brněnském derby Bulldogs Brno 7:1, a zaslouženě se tak stali mistry republiky ve své kategorii. Navíc se z individuálního úspěchu těší Josef Loučka a Daniel Hochman, kteří byli vybráni do all-star týmu celého turnaje.

18. 3. 2024

Začínáme budovat novou halu. Dlouholetá snaha Hattricku se po letech zúročila. Klub zahajuje stavbu nafukovací haly, která vznikne v přímém sousedství haly Hattrick. Do plného provozu by měla nastoupit od září roku 2024.

26. 3. 2023

Dorostenci míří na mistrovství republiky. Dorostenci si v play-off postupně poradili se Snipers Třebíč, TJ Znojmo a 26.3.2023 poráží v odvetném zápase po vítězném gólu Adama Klusoně v prodloužení Spartu Praha a poprvé v historii klubu míří na mládežnické mistrovství republiky. Tam o dva týdny později ve čtvrtfinále poráží po zápasech 4:1 a 1:3 FbŠ Bohemians a postupují do nedělního finálového dne. V tom už jim dochází síly a po prohrách 5:7 v semifinále s Florbalem Mladá Boleslav a 1:4 s Tatranem Střešovice berou konečné čtvrté místo.

1. 12. 2022

Rozšiřujeme naše zázemí. V prosinci roku 2022 se Hattricku podařila v České republice ojedinělá věc, otevírá florbalovou plochu přímo v nákupním centru Královo Pole. Ta poskytuje zázemí tréninkům nejmenších, dovednostním tréninkům, a také slouží k pronájmu veřejnosti. Navíc v jejím zázemí postupně vzniká klubová posilovna, kterou mohou využívat všichni členové klubu.

29. 3. 2022

Hattrick opouští superligu. Po třech sezónách a náročném play-down prohrává Hattrick v pátém zápase druhého kola play-down 6:5 se Sokolem Pardubice a po třech sezónách prozatím opouští superligu.

29. 8. 2021

Odchovanec mistrem světa. Adam Hemerka, toho času působící v Mladé Boleslavi, ve finále juniorského mistrovství světa se svým týmem poráží 4:3 Finsko a stává se historicky prvním odchovancem klubu, který se může pyšnit titulem mistra světa. Vítězství je o to sladší, že se událo v rodné městě, a to na městské hale Vodova.

20. 10. 2019

První výhra v superlize. Na úvodní vítězství mezi elitou musel Hattrick čekat poměrně dlouho. Stalo se tak až v 7. kole proti Bohemians, kteří přijeli do Maloměřic s velkým sebevědomím. Navzdory tomu, že Boleslav nebo Sparta se na tamním povrchu trápili a málem v Brně nějaké body nechali. Svěřenci Michala Jedličky ale vyhráli první třetinu 2:0 a ještě ve třetí části měli náskok tří branek. Pak se ale všechno úplně obrátilo, během sedmi minut Hattrick vyrovnal na 4:4 a v prodloužení rozhodl ve velkém stylu Martin Nagy.

15. 9. 2019

První utkání v superlize. Po letech snahy přišel vytoužený moment, kterým byla premiéra v nejvyšší soutěži. Hattrick nastupoval k 1. kolu sezóny na Chodově, kde se při slavnostním ceremoniálu loučil s kariérou brankář Jan Barák. Samotný zápas potom lépe zahájili Brňané, když historicky první gól klubu v superlize dával Luděk Ondráček. Soupeř se však postupně dostal do tempa a Hattrick si z Jižního Města odvezl porážku 5:13. Tímto momentem ale odstartovala superligová historie a Hattrick se stal součástí elitního florbalu.

29. 4. 2019

Postup do superligy. Hattrick před sezonou posílil o jména jako Luděk Ondráček nebo David Coufal a připravil mocný útok na postup. Drtivě porážel jednoho soupeře za druhým a mířil za vítězstvím v základní části. To mu sice v posledním kole vyfoukli Black Angels, ale ve čtvrtfinále i semifinále opět byl Hattrick bez porážky. Když však přišlo finále a repríza s Black Angels, Brno znovu nestačilo. Došlo tak na legendární barážovou sérii proti městskému rivalovi Bulldogs, který se zmítal druhý rok po sobě v sestupových problémech. A tentokrát se už nezachránil, když ho Hattrick poslal o soutěž níž ve čtyřech zápasech. Symbolické střídání elitních klubů v Brně, ale hlavně byl dokonán vysněný postup do nejlepší české soutěže!

11. 12. 2018

Účast ve čtvrtfinále Poháru Českého florbalu. Hattrick se krůček po krůčku zlepšoval a dával o sobě vědět i superligovým týmům. Důkazem jsou výsledky klubu v Poháru Českého florbalu 2017 a 2018, kdy dvakrát postoupil až mezi nejlepší osmičku. Nikdo z první ligy se nedostal ani v jednom z těchto ročníků tak daleko. A Hattrick měl i trochu smůlu, že poprvé narazil na Vítkovice a podruhé na Pardubice. To byla totiž družstva, která následně celou soutěž vyhrála. Kdoví, kam se Hattrick mohl ještě dostat...

30. 4. 2017

Třetí baráž o postup do superligy. Po výsledkově méně povedených sezonách se Hattrick vrátil v plné parádě. Během ročníku se k týmu připojil trenér Marek Fiala a výborně vyladil formu na play-off. Do něj sice šel Hattrick až z pátého místa, ale vůbec ničemu to nevadilo. Protože se ten rok rozšiřovala superliga o dvě mužstva, hrála se rovnou dvě semifinále s dvojnásobným počtem týmů. V něm Hattrick zdolal Vinohrady a šel do finále proti Ústí. Ani na třetí pokus se však nezadařilo po neskutečně vyrovnané sérii a opakovala se i prohraná baráž s Libercem.

26. 4. 2014

Druhá baráž o postup do superligy. Další sezona, ve které Hattrick sahal po postupu. Základní část zakončil na velmi pěkné druhé příčce a připravoval se, že napraví zaváhání z play-off 2012. Poradil si tak s Ústím a Litvínovem, který porazil v napínavé sérii 3:2 na zápasy, i když předtím neproměnil dva mečboly. Ve finále pak byl papírovým favoritem proti Královským Vinohradům, které však byly lepší a nenechaly Brnu ani jedno vítězství. Nad síly Hattricku bylo i FBC Ostrava v baráži a čekání na postup trvalo dál.

6. 1. 2013

Výhra Hattricku B13 na Gothia Cupu. Kolosální úspěch mládežnické akademie Hattricku. Na švédském Gothia Cupu, kam jezdí elitní světové týmy, uhrálo chlapecké družstvo do třinácti let zlato. Na turnaji odehrál Hattrick osm zápasů, přičemž prohrál pouze jediný ve skupině s Linköpingem. V následných vyřazovacích bojích všechno vyhrál a ve finále Linköpingu porážku oplatil se vším všudy. Ukázka toho, že Hattrick patří k absolutní špičce v každé věkové kategorii.

29. 4. 2012

První baráž o postup do superligy. Krasojízda Hattricku pokračovala i v první lize. Tým si velmi rychle zvykl na vyšší soutěž a jako nováček obsadil třetí místo po základní části. Senzační výkony v podání brněnského klubu. A fantastická cesta trvala také v play-off , kde Hattrick vyřadil silné soupeře z Litvínova a Kladna. Až Sparta ve fi nále byla tím, kdo Brňany zastavil. Úspěch nepřišel ani v baráži s Libercem, takže Hattrick tentokrát musel na superligu zapomenout. To ale neznamenalo, že o ni nezabojuje i příště.

16. 4. 2011

Postup do první ligy. Hattrick se probojoval do finále druhé ligy a v zápasech o postup vyzval pražský Start98. Na hřišti soupeře dominovalo Brno 7:0 a zbývalo dokonat mečbol na domácí půdě. Před 214 fanoušky ve staré hale Vodova se tak skutečně stalo, když Hattrick zvládl druhé utkání 6:3, a postup do první ligy byl na světě. Velkou hvězdou rozhodujícího duelu byl Jaroslav Hlaváček, který dal hned tři góly.

3. 8. 2008

Účast A-týmu ve finále Czech Open. Hattrick dosáhl na skvělý výsledek z mezinárodního turnaje Czech Open. V kategorii Muži (výkonnostně hned za mužskou Elitou) se Brňané probojovali až do finále, kde na ně čekali finští Château de Höpöhöpö. Skandinávský tým sice vyhrál 7:1, ale samotné stříbro bylo pro Hattrick ohromný úspěch. V tehdejším kádru nechyběly opory jako Martin Bolf, Lukáš Koutník nebo gólman Jan Chrást.

2004

Otevření tréninkové haly na Lesné. Masový nárůst členské základny a otevření vlastní tréninkové haly. Hattrick usiloval o naprostou samostatnost v přípravě mladých hráčů i A-týmu, což ho přivedlo až k možnosti vybudovat si kompletně své zázemí. Nová hala vyrostla ve čtvrti Lesná uvnitř areálu TJ Start. Díky tomu, že Hattrick vybudoval tréninkový prostor, mohl začít pořádat nábory ve velkém a zaplnit místa v mládežnických kategoriích.

2004

Bronz juniorů na Czech Open. Zřejmě největší úspěch mladé generace, která po přelomu tisíciletí v Hattricku působila. Brňané tehdy ukazovali fantastické výkony na mezinárodním turnaji Czech Open v Praze, kde se dostali až do závěrečných kol play-off. Třetí místo si Hattrick zajistil díky vítězství nad Vítkovicemi 4:3. V týmu působili například gólman František Potáč nebo útoční tahouni Karel a Marek Holubářovi, kteří na turnaji dohromady získali patnáct bodů. Na postu trenéra pak nechyběl současný prezident klubu Dan Koubek.

1999

Založení Hattricku Brno. Oficiální založení klubu, který vznikl založením dospělé složky Hattricku. Nastala tak éra, kdy se sportovní kroužek při ZŠ Janouškova v městské čtvrti Černá Pole začal proměňovat do podoby plnohodnotného klubu. V soutěžích Českého florbalu však fungovala v prvních dvou letech pouze kategorie juniorů, mužský tým se objevil v krajské soutěži až o něco později.