24_20230816_150645.jpg
23_20230816_150839.jpg
1139_20231111_194851.jpg

Hattrick míří do Chomutova. Získá druhou výhru v řadě?

O předchozím víkendu poskočil Hattrick tabulkou, podaří se mu to i tentokrát? Brněnští florbalisté nastoupí ve 12. kole první ligy na hřišti Chomutova, jenž si v uplynulé bitvě vyšlápl na Znojmo. Který z týmů tak naváže na minulý úspěch a potvrdí svoji vítěznou vlnu?

Hattrick je na tom rozhodně lépe než v předešlém období. Důkazem je, že bodoval v každém z předchozích čtyř duelů, byť dvakrát tomu bylo za pouhý bod kvůli porážkám v prodloužení. Výhry nad Plzní a nad Letkou se ovšem počítají a dopomohly FBŠ, aby se dostalo na devátou pozici soutěže.

Chomutov zato má za stejný počet zápasů poloviční úspěšnost. Zatímco zdolal Znojmo a Gullivers, ztráty přišly se Startem98 a Otrokovicemi. Nutno však přiznat, že obě byly pouze o jedinou trefu. Aktuálně tedy jsou Severočeši šestí, a pokud se jim bude výsledkově dařit i nadále, mohou brzy zaútočit až na nejvyšší čtveřici.

„Od zápasu s Chomutovem očekávám kvalitní florbalové utkání podložené hojným počtem diváků se skvělou atmosférou,” poznamenal brněnský hráč Michal Malec. Ten má zatím na kontě 11 bodů za sedm branek a čtyři asistence, díky nimž drží post druhého nejproduktivnějšího florbalisty mančaftu. Nad ním stále ční jen díky vyššímu počtu gólů Matěj Hronek (8+3).

Z chomutovské soupisky prožívá individuálně skvělý ročník Michal Skuhrovec. Třicetiletý střelec se trefil do sítí soupeřů už devětkrát, přičemž přidal ještě 11 asistencí. Oběma těmto statistikám v rámci klubu proto zaslouženě vévodí. Za ním se nachází další florbalová stálice Petr Linc (8+4).

Bilance ze vzájemných soubojů je momentálně na straně Chomutova. Historicky absolvoval Hattrick s tímto rivalem 11 prvoligových utkání, z nichž obstál hned v šesti. Hodí se připomenout výsledky z minulé sezóny, kdy Chomutovští slavili výhry 6:1 a 4:2. Naposledy Brno nad Severočechy uspělo v lednu 2019, a to 6:4 v maloměřické hale.

Jestli si Jihomoravané polepší a srovnají krok v historické bilanci, zjistíte v neděli 12. listopadu od 16 hodin. Měření sil hostí městská sportovní hala v Chomutově. Veškeré dění budete moci sledovat prostřednictvím videoplatformy, nebo textového onlinu.

1. liga mužů – 12. kolo

Neděle 12. listopadu | 16.00 | DDQ Florbal Chomutov – FBŠ Hummel Hattrick Brno
VIDEOPLATFORMA | ZÁPASOVÉ CENTRUM