24_20230816_150645.jpg
23_20230816_150839.jpg
1126_20231024_110038.jpg

Šiška: Vykročili jsme na cestu, které se musíme držet

Po výsledkově horším období přišla důležitá výhra. V domácím prostředí se o víkendu dařilo florbalistům Hattricku, kteří nadělili osm gólů do sítě Plzně a potěšili téměř dvě stovky diváků ve STAREZ ARÉNĚ. Měření sil shrnul trenér Simon Šiška.

Po třech utkáních jste zvítězili za plný počet bodů. Jaké jsou pocity?
Konečně se to podařilo, pocity jsou super. Myslím si, že až na pár úseků hry jsme zápas celkově zvládli. Nenechali jsme si vnutit hru soupeře a drželi jsme utkání tak, jak jsme chtěli. Přineslo to úspěchy, takže v tomto ohledu maximální spokojenost.

Nemrzí, že Miroslav Steiger nakonec neudržel nulu? Byť zaznamenal asistenci a pochytal spoustu plzeňských šancí.
Určitě to mrzí, a asi jeho osobně dvakrát více než mě. Je to škoda. Jednou jsme inkasovali, za mě z hraničního, trestného střílení a podruhé z možná trochu podceněné situace při návratu. Celkově ovšem velká pochvala Mírovi, ať už za asistenci, tak za aktivní hru. Svými výhozy se snaží hledat spoluhráče a je na něm spoleh. Co má pochytat, to pochytá.

Jak jste spokojen s fungováním první lajny, jež utkání rozhodla?
Hlavně si to musí kluci udržet a pokračovat stejným způsobem. Na druhou stranu musí být ale i pokorní a uvědomovat si, že takový výkon není zadarmo. Výkon se musí stavět na maximální koncentraci a obětavosti. Výkon lajny je vždy souhrou pěti lidí, nikdy nejde jenom o jednotlivce.

Nakolik je výhra důležitá s ohledem na předchozí výsledky?
Tvrdím, že na nějakou vlnu pracovitostí na tréninku i změnou herního stylu jsme naskočili již předtím. Bohužel to ještě neneslo efekt v podobě tří bodů, což konečně vyšlo až tentokrát. I s pěkným skóre. Musíme si uvědomit, že jsme někam vykročili a vydali jsme se na nějakou cestu, v níž musíme nadále pokračovat. Cílem je vstupovat s pokorou do každého duelu a držet se taktických prvků, jimiž se chceme prezentovat. Potom to bude fungovat.