24_20230816_150645.jpg
23_20230816_150839.jpg
1109_20230929_080735.jpg

Dva vychytané nájezdy a tři body. Potřebovali jsme to, hlásí Steiger

Úžasným výkonem se proti Kladnu prezentoval Miroslav Steiger. V brance florbalistů Hattricku doslova čaroval, když podle statistik čelil rovným 44 střelám. Nakonec tak přispěl k vítězství Brňanů nad Kanonýry Kladno 7:4 i díky dvěma zastaveným trestným střílením.

„Chytalo se mi parádně, stejně jako minule doma proti Startu98. Nedokážu říct, čím to je – jestli mi sedí hala, nebo zlepšená atmosféra v týmu… Těžko odhadovat, ale bylo to skvělé,” zářil po závěrečném hvizdu brněnský gólman.

Celkově čelil Steiger již čtyřem trestným střílením ve dvou domácích střetnutích. Z toho tři vychytal a pomohl Hattricku k oběma úspěchům. „Taková statistika zní samozřejmě dobře, ale chycených nájezdů mohlo být ještě více. Ideálně úplně všechny,” podotýkal strážce brněnské branky.

Zároveň sám Steiger přiznal, že si kladenská střílení vyžadovala stoprocentní koncentraci. „U pokusu Bachece (Matyáše Bachmaiera, pozn. red.) to bylo takové pade na pade. Čekal jsem, že ukáže nějaké větší technické dovednosti, kličky a tak. I přesto provedl svůj pokus docela dobře, ale naštěstí jsem tam byl. Druhé střílení už byla taková exhibice, na níž jsem si věřil,” dodal.

Jako náročná se ukázala pro Steigera poslední třetina. „V závěru jsem byl úplně vyřízený, protože Kladno celou třetí část tlačilo a prokazovalo kvalitu. Kanonýři to chtěli urvat, naštěstí jim to tam však tolik nepadalo. My jsme měli štěstí a ubojovali vítězství, za nějž patří klikům velký dík,” ocenil novic v brankovišti Hattricku.

„Výhru jsme potřebovali, hodně nám pomohla hlavně psychicky. A myslím si, že do dalších zápasů půjdeme určitě lépe naladěni,” uzavřel Steiger. Další měření sil přichází již v sobotu 30. září, kdy FBŠ zamíří do Areny Barrandov k souboji s Čelákovicemi. Začíná se od 17 hodin.

Na kompletní ohlasy z uplynulého kola 1. ligy mužů se můžete mrknout níže.