Ženy neubírají na zběsilém tempu! Doma přejely Jihlavu

Další skvělý výsledek vybojovaly o víkendu ženy Hattricku. Parádní formu potvrdily doma proti čtvrté Jihlavě a dotáhly se za ně o jediný bod. Klíčová byla především kanonáda Brňanek v závěrečné části, během níž nasázeli rovnou šest gólů. Celkově jde už o devátou výhru z uplynulých 11 střetnutí.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – EAV SK Jihlava 8:4 (1:1, 1:2, 6:1)

Jako první skórovala Jihlava, která se ujala vedení zkraje šesté minuty. Florbalistky Hattricku se ovšem nezalekly a stále se snažily na soupeřky dotírat. Odměnou se jim pak stalo vyrovnání necelé tři minuty před koncem úvodního dějství.

„Po průměrné první třetině přišel výkonnostní propad v části druhé. Jihlavě jsme vlastními individuálními chybami darovali dvě branky a pustili ji do vedení,“ poznamenal trenér domácích Tomáš Sklář. Situaci se však přece jen podařilo otočit do mnohem příznivější podoby.

Hattrick na začátku třetí fáze zužitkoval přesilovku a nastartoval se k mocnému obratu. Také v dalších příležitostech byly Jihomoravanky velice přesné a získaly náskok, na který mohla Jihlava reagovat už pouze stěží. „Za třetí třetinu patří holkám velká pochvala,“ vyzdvihl Sklář po vítězství 8:4.

V individuálních statistikách vyčnívala Linda Hyksová díky třem trefám a jedné asistenci. Útočná činnost sedla i Šárce Zhébalové s bilancí 1+2 a nutno zmínit také Janu Skořinskou, jež proměnila trestné střílení.

Hattrick uspěl podeváté z posledních 11 utkání a dvě kola před koncem základní části mu chybí bod na čtvrtou příčku. Pokud by se na ni vyšplhal, vyhnul by se předkolu play-off a pošetřil by síly na dalšího protivníka. Zdali tohoto cíle Brňanky dosáhnou, se rozhodne o víkendu 24. a 25. února, kdy FBŠ nastoupí venku proti Kutné Hoře a Světlé nad Sázavou.

Branky a nahrávky: 18. Hyksová (Zhébalová), 28. Hyksová (Brančíková), 41. Hyksová (Slováková), 45. Zhébalová (Hyksová), 46. Wilczek (Zhébalová), 47. Skořinská (TS), 54. Mášová (Skřivánková), 56. Praxová – 6. Vytisková, 35. Bednářová, 39. Šulová, 52. Bednářová (Bícová). Trestné minuty: 0:2. Využití přesilovek: 1:0. Diváků: 21.

HattrickJihlava
Vanďurková (Poláčková) – Václavíková, Podešvová, Praxová, Štěrbová, Skořinská, Hyksová, Rozenbergová V., Wilczek, Drobná, Slováková (C), Zhébalová, Skřivánková, Mášová, Soušková, Šorfová, Cerchlanová, BrančíkováKulíšková – Krčálová V., Kittlerová, Šulová, Běhounková, Dolejší – Bednářová, Krčálová H. (C), Kalinová – Bícová, Šulová, Jašková – Vytisková, Dvořáková