Související zápas

FBŠ Hattrick Brno
HattrickOtrokovice
4:3 po prodl.(2:2,1:0,0:1)
so 17. 2. 2024 18:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala), 1. liga mužů, 26. kolo
24_20230816_150645.jpg
1201_20240216_165837.jpg

Základní část finišuje! Hattrick ji uzavře proti Otrokovicím

Jak dopadne základní část první ligy pro Hattrick? Přestože brněnští florbalisté již vědí, co je dále čeká, sobotní duel s Otrokovicemi jim poznatky ještě zpřesní. Na koho FBŠ narazí v předkole play-off, totiž určí právě utkání 26. kola soutěže na jejich domácím hřišti.

Hattrick si už minulou domácí výhrou pojistilo osmifinálovou účast. S kým se ovšem utká v sérii na dva vítězné zápasy, o tom se ještě nerozhodlo. Klíčové bude závěrečné měření sil dlouhodobé fáze soutěže, v němž se Brňanům postaví Panthers Otrokovice.

Variant do vyřazovací etapy je hned několik. Pokud by zůstala tabulka stejná jako teď, narazí devátý Hattrick na osmé Znojmo. Jihomoravské derby by začalo 24. února venku a o den později by se série přesunula do Brna. Naposledy se tato mužstva potkala v play-off před dlouhými 11 lety, kdy ve čtvrtfinále slavil postup dále LAUFEN.

Při součinnosti dalších výsledků se však mohou na osmou příčku sesunout i další týmy. Může to být Chomutov nebo momentálně šestý Hradec Králové, jenž má pouhý tříbodový náskok na Znojmo a jediný bod na Severočechy. Současně platí, že Hradečtí mají s oběma rivaly horší vzájemnou bilanci, a tak by při rovnosti bodů vždy vyšel hůře.

Svěřenci trenéra Simona Šišky zároveň mohou sami být těmi, kteří ještě zabojují o osmičku. V takovém případě by Hattrick začínal pro změnu doma, nicméně tabulkou výše poskočí FBŠ jenom tehdy, když Znojmo ztratí všechny body se Startem98 a vymění si s ním pořadí.

A teď k samotné bitvě s Panthers: Brňané symbolicky završí základní část s týmem, po jehož boku ji v září zahajovali. Vstup do ročníku tehdy ale Hattricku nevyšel a Otrokovice uspěly 7:5. Panteři obstojnou formu drželi také v dalších měsících, a proto jim patří čtvrtá pozice. Navíc pokud se jim zadaří, mohou ještě jít o jedno místo nahoru.

„Je to poslední zápas základní části. Chceme v něm navázat na naši vítěznou sérii a zabojovat o osmou příčku tabulky,” říká odhodlaně útočník Matěj Hronek. Hattrick vyhrál už čtyřikrát za sebou, přičemž minule vynuloval v derby Gullivers 5:0.

Zdali brněnské družstvo potvrdí svůj lauf, se uvidí v sobotu 17. února od 18 hodin ve velké hale STAREZ ARÉNY Vodova. Jako obvykle se uskuteční divácká soutěž o voucher v hodnotě 5 000 korun u prodejce Florbal.com, tak dorazte a užijte si skvělý florbalový večer!

1. liga mužů | 26. kolo

Sobota 17. února | 18.00FBŠ Hummel Hattrick Brno – Goldea PANTHERS OTROKOVICEVIDEOPŘENOSSTAREZ ARÉNA Vodova (velká hala)