FbC PlzeňHattrick
5:1(0:1,1:0,4:0)
ne 14. 1. 2024 17:00 @ MSH Plzeň (Lokomotiva), 1. liga mužů, 21. kolo

Z Plzně s prázdnou. Hattrick postupně ztratil vedení

Podobně jako minulý týden si florbalisté Hattricku nepohlídali svůj náskok. Ve 21. kole první ligy podlehli 1:5 Plzni, která se tak Brňanům přiblížila v tabulce na tříbodový rozdíl.

FbC Plzeň – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)

Už v první třetině neměl Hattrick žádnou snadnou práci a s Plzní dlouho hrál 0:0. Až v 16. minutě se střelecky prosadil Martin Nagy, který tak zaznamenal druhý gól ze dvou zápasů a přinesl Brňanům vedení do přestávky.

Druhá část nabídla hned tři vyloučení, z toho dvě na straně Hattricku. Právě díky početní převaze Plzeň srovnala a dotáhla utkání do remízového stavu před závěrečnou dvacetiminutovkou.

Západočeši navíc vstoupili do poslední fáze duelu perfektně. Už zhruba po minutě hry otočili na 2:1, načež navázali i dalšími údernými akcemi. Do finálního hvizdu zvýšila Plzeň až na 5.1, z toho dvakrát opět z přesilovky, a tak se radovala ze všech bodů.

Hattrick padl již ve třetím utkání za sebou. Na jeho desátém místě v prvoligové tabulce se sice nic nezměnilo, nicméně je to právě Plzeň, kdo se na Brňany zespodu tlačí. Aktuálně je mezi oběma celky rozdíl pouhých tří bodů.

Nadcházející střetnutí čeká Hattrick na domácí půdě. Svěřenci kouče Simona Šišky vyhlíží bitvu s Českými Budějovicemi, která se uskuteční v neděli 21. ledna od 17 hodin. Měření sil se pořádá v malé hale STAREZ ARÉNY Vodova.

Branky a nahrávky: 34. Tomášek (Zábran), 42. Karel (Klápa), 48. Klápa (Karel), 51. Horažďovský (Tomášek), 53. Horažďovský (Plachý) – 16. Nagy (Zouhar).