24_20230816_150645.jpg
1063_20230425_193358.jpg

Veteráni byli mezi nejlepší republikovou osmičkou

Velmi pěkný výsledek zaznamenali veteráni Hattricku v republikovém play-off nejvyšší soutěže. Na finálovém turnaji postoupili mezi nejlepší osmičku týmů a potvrdili, že na české scéně patří mezi absolutní elitu.

Hattrick se dostal na finálový turnaj soutěže díky stabilním výkonům po celý ročník 2022/2023. Z jihomoravské skupiny se tak kvalifikoval na měření sil, které letos hostila Česká Lípa. A v úvodní skupině se postavili silným protivníkům v podobě FBC Letky a Tatranu Střešovice.

Páteční vstup do turnaje vyšel veteránům fantasticky, protože si s Letkou poradili 5:3. Dvougólový rozdíl si Brňané zajistili na začátku prostřední části, přičemž si ho udrželi až do úplného finiše střetnutí. V zápase hned dvakrát mířil přesně Pavel Blažejovský (2+0) a ještě o bod více zaznamenal Martin Houšť (2+1). Dvěma asistencemi se zároveň blýskl Ladislav Dufek.

Druhý souboj ve skupině s Tatranem však dopadl o něco hůře. Krátce po startu duelu sice Jihomoravané otevřeli skóre, Střešovice ovšem poměrně brzy odpověděly a v dalším průběhu utkání úplně obrátily. Pražský klub se tak dopracoval až k vítězství 4:1, čímž poslal Hattrick na druhou příčku skupiny a do osmifinále proti FBC Ostrava.

Osmifinále rozběhli o něco úspěšněji Ostravané, když se trefili ve čtvrté minutě zápasu. Hattrick se ovšem vyhnul dalším problémům a ještě do konce první třetiny otočil stav na 2:1. Druhá fáze potom FBŠ jasně patřila a třemi brankami de facto rozhodl o svém postupu. Konečný stav byl 6:2 a zrodilo se pokračování do čtvrtfinále s Lipníkem.

Hattrick měl ambice zopakovat umístění mezi nejlepší čtveřicí z loňského ročníku. A aby tento výsledek Brno aspoň dorovnalo, potřebovalo jít přes Lipník dále. Vzájemný souboj přitom byl velmi vyrovnaný a po dvou dějstvích platil nerozhodný stav 2:2. Vše se tak zlomilo až s blížícím se koncem, kdy protivník odskočil třemi góly a vyřadil Hattrick ve fázi s top osmi mančafty.

Celkové umístění však lze brát jako velký úspěch. Brňané svými výkony opět ukázali, že v Česku patří k absolutní špičce a musí se s nimi za každé situace počítat. S ohledem na kompletní ročník nutno vyzdvihnout, že Hattrick rozhodně nezklamal a v podobném duchu chce pokračovat také směrem do další sezóny.