Žádná snadná práce nečekala v posledních momentech utkání Ondřeje Kolajtu. Ten si však s libereckými střelci poradil a pomohl k tomu, že florbalisté Hattricku na poslední chvilku získali tři body. Co říkali aktéři tohoto duelu 21. kola Livesport Superligy?
Dvě vítězství z posledních tří utkání. Takto zní aktuální bilance florbalistů Hattricku, které čeká další domácí bitva. V sobotu 31. ledna přivítají v malé hale Starez arény Liberec, jenž se stane brněnským soupeřem v rámci 21. kola Livesport Superligy.
Třetí epizoda našeho seriálu je venku! Sledujte pokračování cesty florbalistů Hattricku Brno, kteří na sklonku roku 2025 odehráli hned několik zápasů s atraktivními soupeři. Zákulisí duelů, emoce i dosud nezveřejněné záběry najdete v přiloženém videu.
Měření sil s Chodovem Hattricku vůbec nesedlo. Pražané si z jihomoravské metropole odvezli přesvědčivou výhru, přičemž výsledek následně komentovali kouč Simon Šiška i nejlepší hráč na domácí straně Kryštof Milichovský.
Pohádkový závěr! Hattrick sestřelil Liberec 15 sekund před koncem
Že by se v Brně prodlužovalo? Ale kdepak! Neskutečně napínavý konec zápasu 21. kola Livesport Superligy ustáli florbalisté Hattricku, kteří rozsekli přetahovanou s Libercem pouhých 15 vteřin před závěrečnou sirénou. Klíčovou trefu si zapsal Lukáš Vlach a Hattrick se díky němu raduje už potřetí z posledních čtyř utkání.
Drama až do posledních momentů utkání. To zažil Hattrick doma proti Liberci, kde domácí mančaft prováhal třígólový náskok a už to vypadalo, že se budou dělit body. Trefa Lukáše Vlacha v čase 59:45 však přiřkla všechny body Brňanům a v menší hale Starez arény Vodova se mohlo slavit. Hattrick se totiž díky vítězství 6:5 dostal na 12. pozici tabulky, když za sebe odsunul SKV.
První třetina se přitom nerozjela úplně příjemně, protože Liberec využil brzkou chybu jihomoravské defenzivy. Hattrick se každopádně ze zaváhání oklepal a začal na hřišti kralovat. Svěřencům trenéra Simona Šišky stačilo rozmezí zhruba pěti minut, aby tři různí střelci dotáhli Brno k pohodlnému vedení 3:1. Před pauzou navíc spadl do sítě Severočechů ještě jeden míček a všechno bylo pod kontrolou FBŠ.
Po pauze se ale Hattricku nepodařilo takřka neprostupnou defenzivu udržet. Nejprve zahrozil snížením na 2:4 Marek Korych, přičemž v dalším průběhu dějství se Liberec propracoval až k remízovému stavu 4:4. Brnu se tedy stalo podobně jako v některých předchozích duelech ročníku, že neudržel maximální koncentraci a potřeboval se vrátit zpět do vytouženého tempa.
Třetí část zápasu nabídla přetahovanou, během níž naskakovaly na obou stranách také trestné minuty. Z nich sice žádná branka nepadla, nicméně skóre se i přesto měnilo. Ve 45. minutě procpal míček za čáru Jonáš Kůra, jenž bodoval ve druhém střetnutí za sebou.
Liberec se ovšem ještě gólově ozval a po sérii nepřesností srovnával Vojtěch Janeček na 5:5. A čas plynul směrem ke konci základní hrací doby. Prodlouže se ale nekonalo potom, co Hattrick provedl smrtící úder v úplném finiši utkání a Liberec už nemohl reagovat.
Pro Hattrick jde o třetí tříbodovou výhru z posledních čtyř měření sil. Takto „nahuštěné” zisky v takto krátkém rozmezí zaznamenali Brňané vůbec poprvé ve svojí superligové historii. Nejvíce se této bilanci blíží období mezi 28. říjnem a 22. listopadem 2019, kdy za čtyři duely uhrál Hattrick osm bodů, a to proti Pardubicím (4:1), Liberci (5:2) a České Lípě (8:7p)
Co se týče Lukáše Vlacha, autora rozhodující branky, ten měl v zápase celkovou statistiku 1+2. Dle individuálních čísel tedy šlo o jeho nejvydařenější bitvu aktuální sezóny a o nejlepší klání od loňského dubna, kdy stejná čísla měl i ve čtvrtém semifinále první ligy proti Otrokovicím při vítězství 8:5.
Mezi brněnskými střelci nechyběl ani René Slezák. Ten tak dorovnal v historickém bodování Hattricku, jež je počítáno od podzimu 2011, celkově patnáctého Lukáše Macálku (72+54). Slezák v tuto chvíli má 53 gólů a 73 asistencí.
Po 21. kole si dává Livesport Superliga menší přestávku, neboť příští týden bude patřit reprezentačnímu termínu. Další střetnutí tak odehraje Hattrick až v neděli 15. února, kdy se opět v malé hale Starez arény Vodova od 18.00 postaví ostravskému FBC. Vstupenky seženete už teď ONLINE.