Ke slovu přichází rozhodující fáze sezóny. Florbalisté Hattricku obsadili po základní části Livesport Superligy 12. místo a znají cestu, která je může dovést k záchraně v nejvyšší soutěži. Už příští víkend naskočí do série s Královskými Vinohrady.

V osmnácti letech se připravuje na premiérovou sezónu mezi florbalovou elitou. Adam Klusoň odehrál všechny dosavadní duely poháru s bilancí 2+1 a těší se na další výzvy včetně Livesport Superligy. Takto vnímá svůj posun oproti předchozímu ročníku v A-týmu.
Máte za sebou celou vrcholovou skupinu poháru. Jak ji hodnotíte?
V pohárové skupině jsme hodně točili sestavu a zkoušeli různé varianty. Dali jsme prostor novým hráčům i klukům z juniorky, pro některé to byly dokonce první starty. Myslím si, že to pro nás bylo užitečné hlavně z hlediska sehrání a pro trenéry to byla dobrá příležitost vidět, s kým si kdo nejlépe sedne.
Sám jste přispěl dvěma góly a jednou asistencí. Co říkáte na svoje osobní výkony?
Ačkoliv tři kanadské body za tři zápasy nezní vůbec špatně, tak si stejně myslím, že můj výkon ještě zdaleka není takový, jaký bych chtěl předvádět.

Vstupujete do svého druhého ročníku v dospělém týmu. Cítíte se teď v mančaftu jinak?
V minulé sezóně jsem se spíš rozkoukával, ale musím říct, že mě kluci přijali hodně rychle. Už tehdy jsem se cítil součástí týmu a teď je ten pocit ještě silnější. V kabině i na hřišti se cítím opravdu dobře.
Začátek Livesport Superligy se rychle blíží. Čím se budete chtít jako mužstvo v utkáních prezentovat?
Máme velmi mladý tým s velkým potenciálem. Do zápasů chceme vstupovat s důrazem na kvalitní obranu a zároveň se prezentovat atraktivní i efektivní útočnou hrou.