24_20230816_150645.jpg
23_20230816_150839.jpg
1213_20240307_094651.jpg

Kapitánka Slováková: Do osmifinále jdeme naplno, budeme se rvát

Z fantastické pozice vcházejí florbalistky Hattricku do osmifinále první ligy žen. Brněnské hráčky obsadily čtvrté místo východní skupiny, vynechaly předkolo play-off a teď se chystají na sérii s Black Angels. Jaká panuje nálada před klíčovým víkendem ročníku, přiblížila kapitánka Sabina Slováková.

„Pecka, jsem na nás pyšná. Začátek sezóny byl pro nás těžký – začínaly jsme úplně od nuly, nový tým, nový trenér, nové podmínky… Nicméně každý zápas jsme stoupaly výše a nakonec jsme vystoupaly až na čtvrté místo. Jsem spokojená,“ rozplývala se Sabina Slováková po vynikajícím závěru základní části.

Za zmínku stojí především úchvatná série výsledků, na níž najel Hattrick během listopadu a udržel se na ní až doteď. Z posledních 13 zápasů nastřádaly Brňanky rovnou deset výher a zaslouženě si vydobyly pěkné umístění. „Funguje nám týmovost, bojovnost a to, že nás florbal pořád hodně baví. Občas se s holkami zasmějeme, že náš tým je věkově nejstarší, ale bez florbalu si to neumíme představit – a to je někdy ten největší motor,“ sdělila kapitánka družstva.

Kromě toho Slováková vyzdvihuje vliv trenéra Tomáše Skláře. „Odvedl s námi kus práce a dřinu jsme mu aspoň vrátili touto vítěznou sérií,“ dodala autorka tří gólů a šesti asistencí v základní části. Nyní ovšem před týmem stojí dosud největší výzva v podobě osmifinále s Black Angels. Série se hraje na dva vítězné duely, přičemž se začíná již v sobotu 9. března od 19.15 doma v hale CESA VUT.

„Těšíme se hodně. Se soupeřem ze západu jsme ještě neměly tu čest, ale víme, že to nebude lehké. Určitě však do toho půjdeme naplno a budeme se rvát, hlavně u nás doma. Tímto zvu všechny fanoušky a kamarády, pojďte to prožít s námi a společně urvat domácí utkání!“ burcovala Slováková.

Pro Slovákovou zároveň šlo o základní část, do níž nově naskočila jako kapitánka Hattricku. „Nejvíce to obnáší asi zodpovědnost za celý tým. Vše musí klapat jako hodinky, aby se ostatní hráčky mohly soustředit na sebe a na hru. Mám na starost hodně organizačních věcí, ale v kolektivu se opíráme o hromadu šikovných lidí. Například našeho kondičáka a motivátora Petra Raidu nebo úžasný social tým ve složení Melisa Poláčková, Katarína Cerchlanová a Michaela Skřivánková, jenž nás kreativně prezentuje na sociálních sítích,“ nešetřila chválou brněnská hráčka.

Přidejte se na oficiální facebookovou událost ZDE a podpořte holky Hattricku v boji o postup do čtvrtfinále první ligy! Odvetné střetnutí série je na programu o den později na půdě protivníka. S případným třetím zápasem se předběžně počítá v úterý 12. března v Brně.