Historický úspěch starších žáků! Hattrick ovládl mistrovství republiky

Premiérová účast na mistrovství republiky dopadla nejlepším možným způsobem. Starší žáci Hattricku prošli turnajem bez jediné porážky a po finále s dalším brněnským týmem Bulldogs brali zaslouženě zlato. Víkendový vrchol sezóny v Mladé Boleslavi přinesl spoustu velkých momentů jak při zápasech, tak i mimo ně.

Po triumfu v jihomoravské soutěži starších žáků bylo jasné, že si Hattrick vůbec poprvé v historii zahraje finálový turnaj této kategorie. Brňané začínali v tříčlenné základní skupině proti Bohemians, s nimiž si poradili 5:2. K vítězství hodně pomohly trefy Daniela Hochmana z 18. minuty, díky kterým si FBŠ vytvořilo dvougólovou výhodu.

O tom, zdali Hattrick vyhraje i podruhé a postoupí přímo do čtvrtfinále, se rozhodovalo proti FbC Skuteč. Vedení nad tímto soupeřem se zrodilo již ve druhé minutě, kdy udeřili dvakrát během čtyř sekund Tomáš Daněk a Matouš Slováček. Utkání bylo také posléze docela divoké, Hattricku ovšem výhra 9:5 neunikla a čekal na soupeře do play-off.

Právě z osmifinálových bojů vykrystalizovaly Vítkovice jako další rival pro FBŠ. Také v tomto duelu se Hattricku střelecky dařilo a osmi brankami si zajistil místo mezi nejlepší čtveřicí turnaje. V individuálních statistikách vyčníval Matouš Slováček s bilancí 3+1.

V semifinále potom přišlo měření sil s Pískem, jenž ale nezachytil první třetinu podle představ. Brzy prohrával 0:3 a Brno svůj náskok postupně posilovalo. Konečný stav zněl 7:3 a Hattricku rázem zbýval jediný krok k historickému úspěchu.

Bitva o zlato navíc měla velmi speciální nádech. Jejím druhým účastníkem se totiž stali Bulldogs Brno, což slibovalo pořádný náboj. A buldoci byli tím, kdo už po 30 sekundách otevřel skóre. Pár minut poté však Hattrick srovnal a v dalších pasážích hry vedení nepustil. Celkově vytáhl rozdíl až do podoby 7:1, a tak na straně FBŠ propukla obrovská radost z titulu nejlepšího týmu starších žáků sezóny.

Finále přineslo i řadu emocí na obou stranách. To hlavní ovšem je, že brněnské týmy společně dokázaly, že se v našem městě dělá florbal na nejvyšší úrovni a že je konkurenceschopný napříč celou republikou. Hattrick i Bulldogs k sobě prokazovali během turnaje vzájemný respekt a také závěrečné focení ukázalo, že je více těch věcí, které kluby spojují, než rozdělují.

Vrcholná akce ročníku tak dopadla po všech stránkách dokonale. Celé družstvo a realizační tým si zaslouží obrovské poděkování za ukázkovou reprezentaci Hattricku Brno, ať už svými florbalovými výkony, tak přístupem a chováním mimo sportovní zápolení.

Sestava starších žáků na MČR 2024

Jan Pimek (G)Lukáš Horák (G)Daniel HochmanJan ŽdímalDominik Beneš (C)