Související zápas

FBŠ Hattrick Brno
GulliversHattrick
0:5(0:0,0:3,0:2)
ne 11. 2. 2024 17:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga mužů, 25. kolo
24_20230816_150645.jpg
1196_20240210_202630.jpg

Derby na sklonku základní části! Jak dopadne Hattrick proti Gullivers?

Přichází poslední městské derby Hattricku v základní části. Předposlední kolo první ligy zavede FBŠ do haly na VUT, kde se střetne s Gullivers. Zápas ještě může rozhodovat o finální podobě tabulky, byť oba týmy mají situaci rozjetou celkem jasně.

Už v předchozím kole si Hattrick pojistil účast v osmifinále play-off. Pomohl mu k tomu dvoubodový úspěch nad Chomutovem i prohra Plzně, což vytvořilo klíčový rozdíl ve prospěch Brňanů. Těm tak zbývají dva duely, z nichž se ještě pokusí vytěžit posun výše z deváté příčky. Rozdíl však už teď činí pět bodů a Hattrick pravděpodobněji začne předkolo venku.

Co se týče Gullivers, ti usilují o přímou účast ve čtvrtfinále. Aktuálně jsou pátí s náskokem čtyř bodů na sedmé místo. Pokud by tedy porazili Hattrick a Hradec Králové by současně nestačil na Štíry, zajistí si vytoužený postup již na sto procent. Derby proto rozhodně bude mít pro florbalisty na obou stranách extra náboj a vyplatí se sledovat, co utkání nabídne.

„Myslím si, že zápasem s Letkou pro nás začalo pomyslné play-off. Před ním jsme si řekli, že prohru si už nemůžeme dovolit – a podle toho vypadaly také všechny následující výsledky,” podotkl brněnský hráč Matěj Bednář. Hattrick momentálně táhne třízápasovou sérii bez porážky a je vidět, jak má správně vypadat mód pro vyřazovací boje.

Bednář ale zároveň dobře ví, že potvrdit rostoucí lauf proti Gullivers nebude ničím snadným. „Dokážou být velmi efektivní, mají kvalitní individuality a jsou dobře fyzicky připravení, což v derby vždy přijde vhod,” sdělil. FBŠ se o síle tohoto rivala přesvědčilo již na podzim, kdy v prvním vzájemném střetnutí sezóny padlo 1:5.

Pokud by Hattrick uspěl počtvrté za sebou, šlo by o nejdelší vítěznou sérii od startu předešlého ročníku. Tehdy nasbírali svěřenci trenéra Simona Šišky osm výher v řadě, a to mezi 4. zářím a 15. říjnem 2022. Od té doby slavil Hattrick na jeden zátah maximálně třikrát.

Utkání se plánuje na neděli 11. února. Dorazte se podívat do brněnské haly CESA VUT i vy, úvodní buly se tam uskuteční v 17 hodin. Každopádně pokud se nemůžete dostavit, nezoufejte – bude připraveno vysílání na videoplatformě Českého florbalu.

1. liga mužů – 25. kolo

11. února | 17.00Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBŠ Hummel Hattrick BrnoVideopřenosVUT CESA Brno 1