Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Bojovné výkony žen: potrápily lídryně a obraly Hradec

Velmi solidními výkony se prezentovaly holky Hattricku o uplynulém víkendu. Nezalekly se vedoucího týmu první ligy žen – východ a zvládly nájezdovou bitvu s Hradcem Králové. I nadále jim tak náleží páté místo soutěže a stíhají další soupeřky v pořadí.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Dobruška 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Sobota postavila Brňankám do cesty nejtěžší možnou překážku, a to suverénního lídra ligy z Dobrušky. Ta se poprvé prosadila v páté minutě utkání a pokoušela se získat dominanci nad zápasem. Domácí florbalistky se však takto snadno nedaly a mobilizovaly všechny síly, aby rivalkám naplno vzdorovaly. Naneštěstí pro Hattrick se ale Dobruška trefila i podruhé a do druhé fáze posílila svůj náskok.

Také po pauze zůstávalo skóre na straně hostů, i když Brno bojovalo ze všech sil. Východočešky přesto přidaly ještě po jednom gólu ve druhé i třetí třetině a zajistily si relativně hubené vítězství. „Myslím si, že jsme si zasloužili vstřelit gól z některých šancí, jež jsme si vytvořili. Dnes musím holky pochválit za plnění defenzivních povinností, stejně jako brankářku, která podala skvělý výkon,“ hodnotil trenér Tomáš Sklář.

Branky a nahrávky: 5. Bašová V. (Buchalová), 19. Kyšková (Buchalová), 26. Poláčková (Peterová D.), 50. Vávrová (Peterová D.). Trestné minuty: 2:0. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 8:32. Diváků: 30.

HattrickDobruška
Vanďurková – Slováková (C), Rozenbergová V., Podešvová, Václavíková – Hyksová, Wilczek, Skřivánková – Souralová, Skořinská, Štěrbová – Rozenbergová K., CerchlanováŠpačková (Dubská) – Bašová V. (C), Ulbrichová, Horáková, Zeisková – Peterová D., Vávrová, Poláčková – Bašová M., Fleglová, Peterová S. – Buchalová, Bartošová, Kyšková – Jedličková, Eimannová

FBŠ Hummel Hattrick Brno – IBK Hradec Králové 2:1pn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Zrovna mnoho branek nepadalo ani v nedělním duelu, k němuž do Brna přicestovaly hráčky IBK Hradec Králové. Skóre střetnutí otevřela Zuzana Wilczek kolem půlky úvodního dějství, nicméně hostující družstvo přece jen vyrovnalo, byť až v prostřední části. Z trestného střílení dohnala manko Lucie Tomášková a drama pokračovalo.

Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, přes něž se došlo k nájezdům. Ani v nich se dlouho nedařilo najít rozhodující moment, který zničehonic přišel až v šesté sérii z hole Lindy Hyksové. Její úspěšný pokus tak znamenal dvoubodový úspěch Brna, jímž si holky Hattricku upevnily pátou příčku soutěže. Na čtvrtou Kutnou Horu chybí FBŠ pouhé tři body, což není žádný výrazný rozdíl.

Příští měření sil absolvuje Hattrick v neděli 18. února, kdy od 18.00 hostí v Maloměřicích EAV SK Jihlava.

Branky a nahrávky: 9. Wilczek (Slováková), rozhodující nájezd Hyksová – 34. Tomášková (TS). Trestné minuty: 4:4. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 21:26. Diváků: 40.