Ztracený závěr utkání, Hattrick bere v Budějovicích pouze bod

Velmi bolestivý finiš zažili florbalisté Hattricku v Českých Budějovicích. Proti tamním Štírům vedli ještě těsně před koncem 5:3, nicméně domácí dotáhli duel do vítězného prodloužení. Brňané tak v 10. kole první ligy nenavázali na úspěch nad Plzní z předchozího týdne.

FBC Štíři Č. Budějovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (2:2, 0:1, 3:2 – 1:0)

Zahajovací sestavu okysličila oproti duelu s Plzní nová jména. Do branky šel Ondřej Kolajta, formaci navíc vepředu tvořilo bratrské duo Šimon a Matěj Hronkovi, které doplnilo ofenzivního Michala Malce. První obrana se potom skládala z Jiřího Halamy s Jiřím Hájkem. Brňané rozjeli zápas celkem nadějně a ještě těsně před koncem vedli, pak ale přišly slepené góly protivníka, červená karta pro hosty a následný kolaps v prodloužení.

Hattrick nakročil ke slibnému výsledku dvěma trefami mezi sedmou a devátou minutou. Štíři ovšem zareagovali velmi sebevědomě a do přestávky srovnali na 2:2. Budějovicím vyšel hlavně úplný konec prvního dějství, když smazali manko jenom tři sekundy před jeho závěrečným hvizdem.

Další fázi utkání nechyběla vyloučení. Jihomoravané si hned čtyřikrát zahráli oslabení – a mohli být rádi, že všechna z nich přežili bez inkasovaného gólu. Zato České Budějovice se míčku ve své síti nevyhnuly potom, co skóroval na 3:2 pro FBŠ útočník Lukáš Vlach. Hattrick tak učinil důležitý krok za výhrou, kterou si chtěl ještě pojistit ve třetí části střetnutí.

Během poslední dvacetiminutovky si hosté vypracovali solidní náskok 5:3. Do konce základní hrací doby zbývalo jen něco málo přes dvě minuty, což jednoznačně vyhovovalo Hattricku. V 59. minutě Štíři však snížili na kontaktní rozdíl a v čase 59:33 odpískal rozhodčí trestné střílení pro domácí. Při protestech proti rozhodnutí navíc viděl červenou kartu Matěj Hronek, Budějovice šanci proměnily a v prodloužení završil obrat Václav Hejplík.

Brněnský mančaft tak získal pouze bod, byť měl skvěle nakročeno k plnému zisku. Aktuálně zůstávají svěřenci trenéra Simona Šišky desátí, mají ale stejně bodů jako jedenáctá Plzeň s duelem k dobru. Teoreticky se před Hattrick může ještě dostat v tomto kole i Start98 či Hradec Králové.

Jedinou možností je zvednout se zpět a jít dále. Následující měření sil se připravuje na neděli 5. listopadu, kdy Hattrick nastoupí k domácímu souboji s Letkou. Hrát se bude v malé hale STAREZ ARÉNY Vodova od 17 hodin.

Branky a nahrávky: 13. Koklar (Hennrich), 20. Vlček, 47. Vlček (Drobiš), 59. Hejplík, 60. Vlček (TS), 63. Hejplík (Drobiš) – 7. Brožek (vlastní gól), 9. Hronek M. (Hronek Š.), 39. Vlach (Hájek), 49. Hájek (Malec), 58. Halama (Kůra J.). Trestné minuty: 6:12. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 23:15.