Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Výjezd ženám nesedl, nestačily na Dobrušku ani Hradec

Po dlouhé pauze zase naskočily do zápasů, jenže výsledkově byly lepší jejich soupeřky. Florbalistky Hattricku vyrazily k venkovním bitvám do Dobrušky a Hradce Králové, kde se musely smířit s porážkami 1:11 a 2:5. V tabulce první ligy žen – východ si ovšem nijak nepohoršily.

FBC Dobruška – FBŠ Hummel Hattrick Brno 11:1 (4:0, 4:1, 3:0)

Dobruška patří mezi hlavní favority východní skupiny, což potvrdila také proti Hattricku. Několik minut se sice Brňanky držely a nedovolily žádné šanci projít za brankovou čáru, nicméně v šesté minutě se skóre přece jen měnilo. Trefily se právě domácí, jež pokračovaly podobným způsobem i v dalších momentech a získaly náskok 4:0.

Ve druhé třetině se gólostroj opět rychle rozjel, a tak Dobruška Hattricku unikala na nedostižný rozdíl. Manko zmírnila aspoň kosmeticky Šárka Zhébalová, zatímco Východočešky se postupně dopracovaly k vítězství 11:1.

„Bylo to pro nás náročné utkání a odnášíme si z něj hodně podnětů ke zlepšení. Duel byl velmi rychlý a hodně na tělo, o čemž svědčí i několik zlomených florbalek. Děkujeme za neuvěřitelný výkon golmanky, jež nás neuvěřitelně podržela a absolvovala jeden z nejlepších zápasů,” ocenil trenér Petr Raida.

DobruškaHattrick
Špačková (Dubská) - Bašová V., Ulbrichová, Horáková, Zeisková - Peterová D., Vávrová, Poláčková - Bašová M., Eimannová, Peterová S. - Bartošová, Kyšková, JedličkováPoláčková - Skřivánková, Rozenbergová V., Růžičková, Václavíková, Soušková - Šorfová, Rozenbergová K., Praxová - Zhébalová, Slováková (C), Pavlicová - Rochowanská, Skořinská, Brančíková

Branky a nahrávky: 6. Zeisková (Bartošová), 8. Horáková (Zeisková), 9. Peterová D. (Poláčková), 20. Peterová D. (Vávrová), 21. Poláčková (Vávrová), 24. Kyšková (Bartošová), 26. Bašová M., 28. Bašová M., 46. Peterová D. (Vávrová), 48. Peterová D. (Vávrová), 57. Bašová M. (Eimannová) - 28. Zhébalová (Soušková). Trestné minuty: 4:2. Využití přesilovek: 0:1. Střely: 53:10. Diváků: 112.

IBK Hradec Králové – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Rovnocennější bylo nedělní měření sil, kdy Jihomoravanky nastoupily v Hradci Králové. Hned ze začátku se FBŠ ujalo vedení 1:0, avšak domácí družstvo bleskově odpovědělo. Hattrick se přesto do náskoku vrátil během 12. minuty druhou trefou Zhébalové v utkání. V prostředním dějství ale přišlo vyrovnání Hradce z přesilovky a další série vyloučení následovala před druhou pauzou.

Převahu proměnilo IBK ve třetí třetině a definitivně odskočilo Brňankám. Hradecká výhra nakonec dostala podobu 5:2 a Hattrick odešel z víkendového dvojkola bez jediného bodu. Na tabulce se to však příliš nepodepsalo, jelikož FBŠ zůstalo sedmé v celkovém pořadí. Stejně jako před zápasovým víkendem. Osmým Svitavám chybí na Hattrick dva body a šesté Aligators jsou vepředu o body čtyři.

Do dalších bitev se Brňanky vrhnou za dva týdny. S Horní Suchou se utkají v sobotu 11. listopadu, hrát se bude od 17 hodin na půdě protivníka.

HradecHattrick

Rundštuková - Čečotková, Hvězdová, Tobišková, Ondráčková Lenka - Benešová (C), Kozlová, Stehlíková - Tlapáková, Rejmanová, Kautská, Brabcová, Ondráčková Lucie, Kovářová, Tomášková, Miholová, Zeiplová

Poláčková - Skřivánková, Rozenbergová V., Růžičková, Václavíková - Šorfová, Wilczek, Zhébalová - Slováková (C), Rozenbergová K., Praxová, Mášová, Skořinská, Pavlicová

Branky a nahrávky: 5. Benešová (Čečotková), 27. Hvězdová, 41. Kozlová (Čečotková), 44. Tlapáková (Zeiplová), 55. Miholová (Rundštuková) - 5. Zhébalová (Skřivánková), 12. Zhébalová (Slováková). Trestné minuty: 2:14. Využití přesilovek: 3:0. Střely: 23:14. Diváků: 36.