24_20230816_150645.jpg
23_20230816_150839.jpg
1222_20240419_113551.jpg

Starší žáci míří na mistrovství republiky! Nejedeme si to jen užít, říká trenér

Vynikající úspěch se podařil starším žákům Hattricku. Zvládli totiž finiš základní části svojí soutěže a postoupili na mistrovství republiky. Stali se tak historicky prvním celkem FBŠ v této věkové kategorii, který se zkraje května na finálovém turnaji v Mladé Boleslavi popere o český titul. Fantastickou sezónu mladých nadějí přibližuje jejich trenér Miloš Procházka.

Jak hodnotíte působení vašeho týmu v základní části ligy?
Pohledů, jak reflektovat základní část, je hodně. Co vidí úplně každý a čím i my teď žijeme, jsou výsledky. Ty sice vypadají moc hezky, ale je třeba si uvědomit, že to důležité je v těchto věkových kategoriích jinde. Během sezóny jsme bojovali s různými neduhy, jež jsme museli postupně eliminovat, abychom předváděli aktivní florbal, tvořili hru, rozvíjeli dovednosti a v ideálním případě reprezentovali Hattrick i jako „dobří” lidé. Častokrát jsme nebyli kvalitní, chyběly nám prvky, které jsme trénovali. Nicméně to k tomu procesu neodmyslitelně patří. Všichni ale makali a zejména za poslední zápasy jsme na tým opravdu pyšní, protože předváděl florbal, jenž se prakticky rovnal našim představám, a to je pro trenéra vždy příjemné. Hráčům za to patří velký dík.

V čem byly vaše největší přednosti, z nichž jste těžili?
Máme silné individuality, které, když zapnou pro tým, dokáží předvádět nadstandartní florbal. Díky tomu nám během sezóny rostli i někteří mladší hráči. Máme dobře nastavenou hlavu a v těžkých zápasech jsme schopni přepnout k velmi dobrým výkonům. Dalším faktorem je naše hra. Umíme hrát kvalitně přechodové situace, řešit chladnokrevně „brejkové“ akce, ale ke gólům jsme schopni dojít i postupnou rozehrávkou, takže jsme zvládneme hrát na všechny typy soupeřů. Rád bych nakonec dodal i to, že celý tým je pospolu super parta, což také hraje významnou roli.

Jste prvním týmem starších žáků Hattricku, který postupuje na mistrovství republiky. Co pro vás osobně takový výsledek znamená?
Jsem moc rád a velice si vážím toho, že mohu být součástí tohoto období. Od svých trenérských začátků všude hlásám, že výsledky jsou u mládeže až sekundární, ne-li terciární – ale ať chci, nebo ne, samozřejmě mě to moc těší. Nakonec, kdo nechce vyhrávat? Já rozhodně chci. O to více si cením, že to je v prostředí Hattricku, kde se cítím velmi dobře. Jsou tu dobře nastavení lidé, kteří dělají maximum pro rozvoj hráčů a vytvářejí podmínky, jež se rovnají nadstandardu republiky.

S jakými ambicemi na finálový turnaj pojedete?
Nebudu tady říkat, že mistrovství ČR je za odměnu a jedeme si to tam užít. Tato sezóna pro nás od začátku směřuje k finále mistrovství republiky a k zisku titulu. Jestli se to podaří, ukáže budoucnost. Já jen doufám, že nás okolí Hattricku bude sledovat a podporovat až do poslední minuty této cesty, ať již skončí jakkoliv. SJH!