Související zápasy

FBŠ Hattrick Brno

Junioři zápolili s Ostravou, čtvrtfinále první ligy začnou na VUT

Velmi nabitý víkend absolvovali junioři, kteří měli šanci na postup do čtvrtfinále CE ligy. Místo mezi osmičkou nejlepších jim však uniklo, když dvakrát podlehli FBC Ostrava. Svěřenci trenéra Marka Fialy přesto nemusí smutnit, jelikož sezóna jim pokračuje v prvoligovém play-off. To přinese už v pátek na hale CESA VUT městské derby s Gullivers.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:8 (2:2, 3:1, 1:5)

První osmifinále odšpuntoval úvodní trefou Hattrick, nicméně brzy potom přišlo vyloučení a následně i otočka hostů. Každopádně ani Brňané svoji šanci v přesilovce nezahodili a do prostřední části šli za remízového stavu 2:2. A to hlavní bylo, že ani po přestávce jim to nepřestávalo padat. Běžela 30. minuta a domácí už byli opět ve vedení – tentokrát 4:2. Ke konci třetiny navíc stále hájili dvoubrankový rozdíl.

Slibný vývoj utkání se ale zlomil v závěrečném dějství. Ostravané zosnovali vydařený obrat v posledních sedmi minutách a vynutili si mečbol za vítězství 8:6. Významnou zásluhu na tom měli střelci Matěj Vrátný (2+3) s Martinem Kovářem (2+2). Brněnským juniorům tak nezbývalo nic jiného, než hodit neúspěch za hlavu a vlétnout do nedělní odvety v plné parádě.

Branky a nahrávky: 8. Tkadlec, 16. Malec (Gryc), 26. Gryc (Klusoň), 30. Gryc (Malec), 35. Hala (Horák), 58. Tkadlec – 11. Chmelař (Kovář), 15. Kovář (Vrátný), 31. Prasek, 54. Mičulka, 56. Kovář (Vrátný), 56. Vrátný (Kovář), 58. Punčochář (Vrátný), 60. Vrátný. Trestné minuty: 6:4. Využití přesilovek: 1:1. Střely: 15:26. Diváků: 78.

HattrickOstrava

Málek O. (Chmela) – Spousta, Málek D., Hrubý, Hala, Milichovský, Koch – Malec, Klusoň, Gryc (C) – Tkadlec, Neterder, Horák – Pokorný, Kroutil, Vejrosta – Kopečný

Staněk (Hloušek) – Hodulík, Mičulka, Žalud, Chmelař, Prasek, Pawlas, Chylek – Vrátný (C), Punčochář, Kovář – Zabral, Vykoupil, Javorský – Kocián, Válek, Heczko

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBŠ Hummel Hattrick Brno 9:5 (4:2, 3:2, 2:1)

Co se týče venkovního souboje, Ostravě se v něm dařilo o poznání lépe už od první části. Hattrick zabolely hlavně dva slepené góly z poslední minuty dějství, jež zajistily FBC náskok 4:2. Po pauze se hostující tým už přiblížil maximálně na kontaktní manko, avšak soupeř se nenechal žádnými nepříjemnostmi vykolejit. Ostravané si závěr zápasu pohlídali a zajistili si postup v CE lize.

Brňanům ovšem sezóna ještě nekončí. Hattrick totiž pokračuje do čtvrtfinále první ligy juniorů, kde poměří síly v brněnském derby s Gullivers. Série začne už v pátek 15. března od 18.30 v hale CESA VUT, odveta se pak uskuteční v neděli 17. března od 13. hodin ve velké hale STAREZ ARÉNY Vodova. V případě potřeby by došlo i na třetí střetnutí, jež se předběžně uvádí na úterý 19. března.

Branky a nahrávky: 7. Vykoupil, 9. Vykoupil (Chmelař), 20. Punčochář (Vrátný), 20. Vykoupil (Tomek), 23. Kovář (Vrátný), 24. Tomek (Vykoupil), 25. Heczko (Hodulík), 48. Zabral (Javorský), 49. Punčochář (Hodulík) – 8. Malec, 12. Málek D. (Spousta), 23. Malec (Klusoň), 39. Neterder (Tkadlec), 53. Malec (Klusoň). Trestné minuty: 0:2. Využití přesilovek: 0:0. Střely: 34:21. Diváků: 43.