FbC HKHattrick
5:3(0:0,4:2,1:1)
so 7. 10. 2023 18:00 @ SH Třebeš Hradec Králové, 1. liga mužů, 7. kolo

Další porážka s nováčkem, Hattrick ztratil v Hradci Králové

Všechny body zůstaly na východě Čech. Florbalisté Hattricku po prohře s Čelákovicemi v uplynulém kole první ligy podlehli také Hradci Králové, jenž nasázel Brňanům čtyři góly v prostřední části. Jde tak o druhý nezdar s nováčkem soutěže za sebou.

FbC Respect Hradec Králové – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:3 (0:0, 4:2, 1:1)

Hattrick nastoupil po pohárové prohře, kterou utrpěl ve čtvrtek v Blansku, ke druhému utkání tohoto týdne. A naneštěstí ani tentokrát nedopadl souboj v jeho prospěch. Jihomoravský tým padl s Hradcem Králové 3:5, což znamená druhý ligový neúspěch za sebou. Z toho podruhé s protivníkem, jenž ještě na jaře hrál Národní ligu.

První třetinu znatelně ovlivnila vyloučení domácích, nicméně během nich se Hattrick ani jednou neprosadil. Zato zkraje prostřední fáze zápasu to tam napadalo Hradci – ve 25. minutě tak vedl 2:0 zásluhou branek Michala Rolína a Martina Krejčího. Hattrick následně jenom snižoval, když se později dotáhl na manko 1:2 a 2:3.

Hradec Králové ovšem nepustil Brno do výhodnější situace a udržoval si velmi slibný odstup ve skóre. Hosté marně usilovali o obrat také ve třetím dějství, které pouze stvrdilo vítězství Východočechů v podobě 5:3.

Hradečtí florbalisté se tak odlepili ode dna prvoligové tabulky a přeskočili mimo jiné i Hattrick. Tomu nyní patří nelichotivá předposlední příčka, a to se shodným bodovým ziskem, jako mají dvanáctý Start98 a čtrnácté Čelákovice.

Přestože rozpoložení není ideální, brněnští hráči stále věří, že mohou nepříznivou sérii výsledků zlomit. Zdali se to podaří, se ukáže příští sobotu 14. října v Ústí nad Labem, jemuž patří jen kvůli horšímu rozdílu gólů druhé místo soutěže.

Utkání jste mohli sledovat zde: VIDEOPLATFORMA, TEXTOVÝ ONLINE.

Branky a nahrávky: 23. Rolín (Ryba M.), 25. Krejčí (Hušek), 33. Gregor (Ryba V.), 36. Nerad (Kašpar), 45. Sucharda – 32. Jiříček (Hronek), 36. Procházka (Jiříček), 48. Halama (Slezák). Trestné minuty: 12:2. Využití: 0:1. Střely: 18:23. Diváků: 119.