Bitva jak řemen s Ústím! Hattrick ji dotáhl k nájezdům

Pořádně vyrovnaný souboj se uskutečnil v 8. kole první ligy mužů. Florbalisté Hattricku se předvedli proti silnému Ústí nad Labem, jemuž vzali bod v základní hrací době. Následně Brňané sahali i po druhém, jenže v nájezdech byl o něco lepší soupeř.

Florbal Ústí – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:2pn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)

Po porážkách s nováčky soutěže, které přišly v minulých týdnech, se chtěl Hattrick trochu vzpamatovat a vrátit se do lepší výsledkové pohody. Mezi tyče nasadili trenéři Miroslava Steigera, před nímž nastoupila obrana Jiří Halama – Jiří Hájek a útočné trio Hronek, Jiříček, Malec.

V měření sil nejdříve vedli Severočeši, nicméně hosté jim zatopili otočkou ve druhé třetině a mířili za úspěchem. Pár sekund před koncem normální hrací doby ovšem Ústí srovnalo, čímž poslalo zápas do prodloužení. Přes něj se došlo až k nájezdům, v nichž rozhodli pro domácí svými trefami Martin Fuchsig s Pavlem Zemanem.

Hattrick tak získal cenný bod ze hřiště jednoho z nejlepších celků soutěže. Zároveň bodoval poprvé od domácího úspěchu nad Kanonýry Kladno, jenž se zrodil ke konci září. Momentálně proto figurují Brňané na jedenácté příčce tabulky a ztrácí bod na desátou Plzeň. Byť je fakt, že Západočeši mají odehráno o utkání méně.

Proti Ústí se dvakrát zapsal do střelecké listiny Lukáš Vlach. Z uplynulých tří duelů tak má na kontě stejný počet gólů. Zajímavostí je, že celkově měl Hattrick v zápase podle statistik pouhých osm střel, zatímco jeho protivník vypálil 27krát. Jihomoravané tím prokázali perfektní efektivitu v útoku.

Pro brněnské hráče se jedná o druhou prohru s Ústím v řadě. Oproti ztrátě 5:8 z předešlého ročníku však tentokrát získali aspoň jeden bod. Nutno také dodat, že ve vzájemných soubojích nikdy nepadlo méně branek než právě tentokrát v hale Sluneta.

Zdali Hattrick příště naváže na houževnatý výkon a ještě ho podpoří vítězstvím, se ukáže již brzy. Další utkání čeká brněnské mužstvo v neděli 22. října, kdy od 13.00 hostí v malé hale STAREZ ARÉNY Plzeň. Přidejte se k oficiální facebookové události a přijďte podpořit FBŠ!

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 7. Krupica (Zeman), 60. Esterka (Kolstrunk), rozh. nájezd Zeman – 28. Vlach (Hájek), 31. Vlach (Procházka). Trestné minuty: 6:4. Využití: 0:0. Střely: 27:8. Diváků: 265.