Společnost pro ranou péči už 30 let provází těžkým obdobím rodiny, kterým se narodí dítě se zrakovým postižením, často v kombinaci s dalšími zdravotními problémy. Organizace tak umožňuje, aby k rodinám domů jezdily poradkyně ze Společnosti a radily rodičům, jak cvičit zrak jejich dětí. Tím pomáhají, aby rodiny zvládaly náročnou situaci co nejlépe.

„Najednou jsme v tom nebyli sami a měli jsme možnost podělit se o starosti, obavy, ale i malé pokroky a radosti,“ líčí svou zkušenost s ranou péčí jedna z maminek. Raná péče je pro rodiny bezplatná, ale to neznamená, že nic nestojí. Proto Společnost velmi těší, že si klub vybral pro charitativní činnost Hattrick srdcem právě ji.

„Letos jsme přijali do péče přes 25 nových rodin a díky benefičním aktivitám, jako je tato, zajistíme, aby žádná rodina nemusela na pomoc čekat. Pro rozvoj zraku je totiž nesmírně důležité začít s jeho tréninkem co nejdříve po zjištění diagnózy. Dary od klubu použijeme na to, abychom pokryli náklady na konzultace v rodinách, kterých ročně uskutečníme téměř 900,“ uvedla fundraiserka brněnské pobočky Společnosti Irena Jelínková.

Jak Hattrick přispívá? Hlavně podle svých sportovních výsledků. Za každý vstřelený gól dává Společnosti 200 korun, za každý získaný bod (výhra: 3 body, výhra po prodloužení: 2, prohra po prodloužení: 1) pak věnuje dalších 1 000 korun. Výkon mužstva a pomoc dětem jsou tak spojeny v jednu aktivitu, která je prospěšná a dělá rodiny s dětmi šťastnější. Každá situace na hřišti rozhoduje, jaká částka nakonec půjde na dobrou věc.

„Pro Hattrick Brno je čest, že se můžeme zařadit mezi kluby, které kromě rozdávání sportovní radosti pomáhají také dobré věci, jakou pomoc zrakově postiženým dětem bezesporu je. V rámci projektu Hattrick srdcem však nepůjde o jedinou charitativní činnost našeho klubu,“ dodal tiskový mluvčí klubu Kryštof Severa.

Od září až do půlky prosince vybrali florbalisté při svých zápasech 20 tisíc korun. K dobré věci se připojili i partneři klubu, kdy například firma Sanasport věnovala další dva tisíce nad rámec původní částky. Postupně se zapojí i další partneři Hattricku, aby Společnost pro ranou péči nabídla špičkovou péči všem, kdo ji potřebují.

Přispět můžete i vy. Například jednoduchou platbou přes QR kód níže. Děkujeme, že jste s námi a pomáháte dětem k lepšímu startu do života.

Poslední aktualizace: 6. leden 2021