Nacházíte se: o klubu

Oddíl vznikl v roce 1999, kdy se založením dospělé složky stal z kroužku při ZŠ Janouškova sportovní klub. První dva roky fungovala v rámci Hattricku pouze kategorie juniorů. Tým mužů se v krajské soutěži objevil až později.

Masový nárůst členské základny nastal v roce 2004 po otevření haly Hattricku na Lesné. Díky zlepšení vlastního zázemí mohl klub začít pořádat nábory do všech věkových kategorií. Svým vývojem prošel i název oddílu – z původního SC Hattrick Brno FBŠ se roku 2006 stal současný FBŠ Hattrick Brno.

Hattrick aktuálně patří mezi nejlepší florbalové kluby v České republice. Důležité místo má zejména na poli mládežnického florbalu. Brněnští talenti v minulosti došli dvakrát do finále světoznámého turnaje Gothia Innebandy Cup (2013, 2016), přičemž první účast proměnili ve zlato. Mládežnická družstva FBŠ pravidelně sbírají medaile i na domácích turnajích, jakými jsou například Prague Games nebo Hummel Open Game.

Dobrá práce s mládeží se začíná projevovat také v mužském florbalu. Hattrick od roku 2011 pravidelně nastupuje v druhé nejvyšší české soutěži. V letech 2012, 2014 a 2017 dokonce hrál baráž o postup do superligy, ale ani jednou neuspěl. Právě členství mezi českou elitou je dlouhodobým cílem oddílu.

Kromě ligových úspěchů se brněnskému týmu povedlo vybojovat finále B kategorie na největším světovém turnaji mužů Czech Open (2008). Hattrick tehdy podlehl finskému soupeři Chateau de Höpöhöpö 1:7.

Hattrickem prošla řada úspěšných hráčů jako Martin Bolf, David Hauser, Martin Komenda a mnoho dalších.