Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Návrat do Brna, ale ne do Bulldogs. Po zkušenostech se třetí švýcarskou ligou si opět zahraje před domácím publikem Lukáš Jalový. Rozhodl se však pro dosud neznámou výzvu v první lize za Hattrick. S jakými pocity odstartuje tato posila nadcházející ročník?

Stal ses novou posilou Hattricku. Jak probíhalo jednání s klubem?
Jednání začalo ještě v průběhu loňské sezóny. Probíhalo pouze telefonicky nebo pomocí e-mailů, jelikož jsem byl ještě v zahraničí. Moje definitivní rozhodnutí padlo až po osobní schůzce někdy v červnu, kdy jsem se vrátil do Brna.

Přestupuješ ze švýcarského Jona-Uznach Flames. Co ti toto působení dalo?
Určitě mi to dalo spoustu životních zkušeností. Naučil jsem se nový jazyk, poznal nové lidi a zjistil, jak se dělá florbal v jiné zemi.

Kam bys zařadil úroveň tamější třetí ligy?
Liga se mi těžko srovnává. Florbal ve Švýcarsku není tolik takticky svázaný, hraje se hodně nahoru dolů a s velkým rizikem. Navíc ani pořádně neznám úroveň první ligy v Česku, takže jsem sám zvědavý na nadcházející sezónu.

Jak bys zhodnotil letní přípravu, kterou jsi absolvoval s Hattrickem?
Myslím, že příprava měla hlavu a patu. Nedělali jsme žádné zbytečné „blbosti“, ale pouze to, co je k florbalu potřeba. Trenéři měli a mají celé léto dobře naplánované, takže jsem zatím nadmíru spokojený.

Jakou roli očekáváš, že budeš v novém týmu mít?
Vůbec o tom nepřemýšlím. Budu se snažit dělat to nejlepší, co umím, a moje role se bude postupně nějak vyvíjet.

Co bys řekl ke svým cílům, s nimiž do angažmá vstupuješ?
Můj osobní cíl je být maximálně platným pro celý tým a klub v jakékoliv situaci.

Tadeáš Mima

datum poslední úpravy: 09.08.2018 21:01:26