Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

Sezóna je zahájena. Družstvo juniorů odehrálo první zápasy v rámci KB ligy, z nichž získalo tři body. Obě otevírací utkání shrnul hlavní kouč Jan Nizner.

Hattrick absolvoval ligovou premiéru v Otrokovicích, kde narazil na tamější Panthers. „Myslím si, že tým Otrokovic v kontextu s jeho loňským působením patří k tomu lepšímu ze soupeřů v KB lize juniorů,“ uvedl trenér družstva. „Disponují několika výraznými individualitami, které měly na průběh duelu velký vliv.“

Brňané ztráceli po první třetině dvě branky, souboj ale ještě zdramatizovali. Během posledního dějství se dokonce Hattrick dotáhl na skóre 3:3. Následovaly však dva góly Panthers a utkání skončilo pro FBŠ nepříznivě.

Druhým víkendovým protivníkem se stalo Torpedo Havířov. „Rádi bychom letos patřili mezi týmy, které soupeře ze stejné škatulky, kam lze zařadit i Havířov, dokážou porážet,“ zhodnotil Nizner kvalitu rivala.

I když Hattrick inkasoval jako první, situaci pohodlně zvrátil. Výsledek upravil na 7:1 a zbývalo dohrát třetí dvacetiminutovku. Během ní však Havířov opět skočil do boje a ještě nadělal Brnu potíže. Domácí hráči přesto zvítězili 10:5.

„S výkonem týmu jsem v obou zápasech (až na určité okamžiky) spokojený. V sobotu jsme nastoupili do prvního utkání sezóny zbytečně ustrašeně. Domnívám se, že to mělo na duel výrazný dopad,“ vrátil se Nizner k ligové premiéře. Zároveň dodává, že na sebevědomí se musí pořád pracovat.

„Myslím, že přehnaný respekt je zbytečný. V neděli jsem měl pro změnu problém s vypuštěným koncem zápasu,“ nezapomněl trenér ani na výkon proti Havířovu. „Celkově lze hodnotit pozitivně vysoké nasazení hráčů a velkou vůli po úspěchu, kterou je v družstvu cítit,“ vyzdvihl na závěr Nizner.

V neúplné tabulce skupiny KB ligy se Hattrick nachází se třemi body na postupové druhé příčce za FBC Ostrava.

Tadeáš Mima

datum poslední úpravy: 12.09.2018 17:36:11