Hattrick srdcem

Na děti, které se sportu běžně věnovat nemohou, myslí florbalisté Hattricku. Brněnský klub organizuje projekt Hattrick srdcem, ale o co v něm přesně jde? Hráči v rámci něho sbírají peníze pro nadaci Společnost pro ranou péči, která se stará o děti s postižením zraku.

Společnost pro ranou péči už 30 let provází těžkým obdobím rodiny, kterým se narodí dítě se zrakovým postižením, často v kombinaci s dalšími zdravotními problémy. Organizace tak umožňuje, aby k rodinám domů jezdily poradkyně ze Společnosti a radily rodičům, jak cvičit zrak jejich dětí. Tím pomáhají, aby rodiny zvládaly náročnou situaci co nejlépe.

„Najednou jsme v tom nebyli sami a měli jsme možnost podělit se o starosti, obavy, ale i malé pokroky a radosti,“ líčí svou zkušenost s ranou péčí jedna z maminek. Raná péče je pro rodiny bezplatná, ale to neznamená, že nic nestojí. Proto Společnost velmi těší, že si klub vybral pro charitativní činnost Hattrick srdcem právě ji.

„Letos jsme přijali do péče přes 25 nových rodin a díky benefičním aktivitám, jako je tato, zajistíme, aby žádná rodina nemusela na pomoc čekat. Pro rozvoj zraku je totiž nesmírně důležité začít s jeho tréninkem co nejdříve po zjištění diagnózy. Dary od klubu použijeme na to, abychom pokryli náklady na konzultace v rodinách, kterých ročně uskutečníme téměř 900,“ uvedla fundraiserka brněnské pobočky Společnosti Irena Jelínková.

Jak Hattrick přispívá? V aktuálním ročníku 2022/23 hlavně podle diváckých návštěv na domácích zápasech. Hattrick za každý zápas, na který přišlo do haly 100 fanoušků a více, věnuje Společnosti pro ranou péči částku 2 000 korun. Sport a pomoc dětem jsou tak spojeny v jednu aktivitu, která je prospěšná a dělá rodiny s dětmi šťastnějšími.

(Nejen) mužský A-tým začal oblékat dresy růžové nebo fialové barvy, čímž chce sdělit stěžejní téma aktuálního ročníku. Všichni bychom si měli vážit toho, že jsme zdraví a můžeme svět vnímat všemi smysly naplno. Ne každý má to štěstí, aby viděl takto bohaté spektrum barev, v jakých Brňané v současnosti nastupují.

Kampaň tak získala výstižné heslo #VnimatBarvy, čímž vzdává respekt a poklonu nejen klientům Společnosti pro ranou péči, ale všem, kteří žijí s handicapem a řeší překážky, jež si zdravý člověk občas neumí ani představit.

„Pro Hattrick Brno je čest, že se můžeme zařadit mezi kluby, které kromě rozdávání sportovní radosti pomáhají také dobré věci, jakou pomoc zrakově postiženým dětem bezesporu je. V rámci projektu Hattrick srdcem však nepůjde o jedinou charitativní činnost našeho klubu,“ dodal tiskový mluvčí klubu Kryštof Severa. Celkově nasbíral Hattrick pro Společnost pro ranou péči za celou historii spolupráce již přes 50 tisíc korun. A částka navíc ještě roste v ročníku 2022/23.

Přispět můžete i vy. Například jednoduchou platbou přes QR kód níže. Děkujeme, že jste s námi a pomáháte dětem k lepšímu startu do života.