A TÝM

SOKOLI Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno

úterý 29.3.2022 18:00|8XM1-A250|Livesport Superliga, 5. kolo @ SH Dašická Pardubice
6:5
4:2, 6:6, 2:2
SOKOLI Pardubice
FBŠ Hummel Hattrick Brno
SOKOLI Pardubice
vs.
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Zápas o vše nevyšel, Hattrick se loučí se superligou
Krutou skutečnost musí přijmout florbalisté Hattricku. Ve druhém kole play-down nestačili na Pardubice, poslední duel prohráli 5:6 a sestupují z Livesport Superligy.

SOKOLI Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5 (2:1, 3:3, 1:1)

Do zahajovací lajny se vrátil Lukáš Vlach, který scházel mužstvu při víkendovém dvojzápase doma. Ani změny na straně hostů však nevedly k tomu, aby Hattrick duel zvládl. Soupeř se ujal náskoku a Brňané i přes obrovskou snahu dotahovali marně. Sokoli zvítězili 6:5, sérii ovládli 4:1 na utkání a stále živí naději na udržení přes baráž. Zato Hattrick míří o soutěž níže.

Pro Hattrick jde o nemilosrdný výsledek sezóny a po třech letech opouští elitní úroveň. V letošním play-down nastoupili Jihomoravané k deseti střetnutím, přičemž nad Českou Lípou i Pardubicemi zvítězili pouze jedinkrát. Hattrick proto v superlize nahradí pro příští ročník vítěz první ligy mužů, kde aktuálně platí remíza 1:1 na zápasy mezi Karlovými Vary a Bulldogs.

Vydařený nástup do pátého utkání měly Pardubice díky trefám domácího Lukáše Kučery s Martinem Zozulákem. Na ně však ve čtrnácté minutě gólově odpověděl Tomáš Brom, což slibovalo naději na rovnocenný boj do druhé třetiny.

Po pauze se ale výsledek začal ještě více naklánět ve prospěch Východočechů. Už na 4:1 zvyšovali Jan Savický s Přemkem Pakostou a Brno bylo pod velkou tíhou okamžiku. Potom přišla aspoň rychle sehraná akce a zakončení Šimona Hronka, jenž situaci zdramatizoval. Nedlouho po něm se hosté dokonce dostali na kontakt díky Lukáši Lhotovi, ovšem soupeř hned znovu odskočil.

Důležité bylo trestné střílení v závěru prostřední části, které proměnil Lukáš Jalový. Svěřenci trenéra Jana Niznera tedy ztráceli jenom jedinou branku před poslední dvacetiminutovkou. Během ní drama pokračovalo a až do posledních sekund zůstávalo nejtěsnější skóre na straně domácích. Hattrick se pak rozhodl pro hru v šesti a ještě Sokolům pořádně zatopil, jenže vytoužené srovnání nepřišlo. Hattrick tak padl počtvrté v sérii a sestupuje do první ligy.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 7. Kučera (Smola), 13. Zozulák (Šmíd), 22. Savický (Žáček), 25. Pakosta (Šmíd), 33. Pakosta (Šmíd), 45. Šmíd (Prix) – 14. Brom (Hronek Š.), 26. Hronek Š. (Kučera), 33. Lhota (Kučera), 38. Jalový, 50. Hronek Š. (Kůra M.). Střely: 18–26. Vyloučení: 1–2. Využití: 2–0. Diváků: 279. Rozhodčí: Čížek, Laštovička.

Sestavy

PardubiceHattrick
Haleš (Denemark) – Kaluža, Petr, Slabý, Klein, Prix, Smola, Pakosta, Zozulák, Kohoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Šmíd, Savický, Petržela, Burian, Žáček, Černý

Kolajta (Raška) – Suk, Dvořák, Kůra J., Gryc, Sládeček, Jalový, Hájek – Kůra M., Bednář, Procházka – Kučera, Juhaňák, Lhota – Brom, Vlach, Hronek Š. – Zouhar, Slezák

Sestřih utkání

Rozhovory

Informace o utkání