Muži

FBC 4CLEAN Česká Lípa - FBŠ Hummel Hattrick Brno

neděle 7.3.2021 17:00|8XM1-A178|Livesport Superliga, 26. kolo @ SH Česká Lípa
9:5
1:2, 3:0, 5:3
FBC 4CLEAN Česká Lípa
FBŠ Hummel Hattrick Brno
FBC 4CLEAN Česká Lípa
vs.
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Z České Lípy bez výhry, v play-down čekají Královské Vinohrady
Závěrečné kolo Livesport Superligy se Hattricku nepovedlo. Brňané zaváhali na hřišti České Lípy a ani podruhé v ročníku Severočechy neporazili. Svěřenci Marka Fialy se umístili na dvanácté příčce tabulky a vyhlíží sérii play-down proti Královským Vinohradům.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 9:5 (1:2, 3:0, 5:3)

Základní sestavu oživil brankář Filip Létal, který opět dostal šanci po slibných výkonech zkraje roku. Česká Lípa naopak nastoupila pouze se třinácti florbalisty do pole. Pro případ potřeby byl dokonce zapsán na soupisce i trenér domácích David Derka. Hattrick však na okleštěný kádr svého rivala nevyzrál a padl 5:9. Základní část tak Brňané uzavřeli dvanáctí a v play-down narazí na pražské SKV.

Výsledek dost ovlivnila druhá třetina. V ní moravský tým vypadl z tempa a dovolil České Lípě, aby proměňovala nebezpečné šance. Zatímco po dvaceti minutách vedl Hattrick 2:1, na konci prostřední pasáže ztrácel už 2:4. Severočeši navíc donutili hosty vybrat si time-out k nabuzení mužstva již těsně po polovině zápasu.

Brněnský výběr tak promarnil dobrou pozici z prvního dějství, kdy hned ze začátku dostal osobní trest Jakub Jirsa. Jeho přestupek znamenal čtyřminutovou přesilovku Hattricku, která však zůstala bez využití. Příležitosti se nicméně nabídly později, což pomohlo hostům utéct do mírného náskoku. Trefili se René Slezák s Lukášem Jalovým.

Další góly přidalo FBŠ až v poslední třetině. Během ní se hra rozproudila na obě strany a rozjela se zajímavá přestřelka. Česká Lípa navíc neudržela komfortnější odstup a soupeř se dotáhl na kontaktní rozdíl. Domácí hráči definitivně odskočili až v závěru, mimo jiné i díky třem zásahům do prázdné branky. I proto vypadá finální stav poněkud krutě.

Lípu táhl skvělým individuálním výkonem Radek Krajcigr. Právě jeho čtyři góly a jedna asistence byly základem domácího vítězství. Krajcigr tak získal cenu pro nejlepšího hráče utkání, kterou zároveň obhájil z minulého vzájemného zápasu na hřišti Hattricku. Také tam Česká Lípa vyhrála, i když pouze za dva body. Tentokrát si bilanci vylepšila a uzavřela sezónu úspěšně, jelikož přes desáté místo udržela superligu pro další rok.

Za Hattrick se blýskli již zmiňovaní dvoubrankoví střelci – Jalový a Slezák. Pro slovenského snajpra šlo o nejpovedenější střetnutí od konce listopadu, kdy se také trefoval dvakrát na Spartě. Ani Jalový si rozhodně nemůže stěžovat na svoji efektivitu v zakončení, protože od návratu do klubu takto zdařilé střelecké vystoupení nezažil.

Jak ročník nakonec dopadne, se rozhodne v play-down. Brňané v nadstavbě o udržení vyzvou Královské Vinohrady, které skončily na třináctém místě Livesport Superligy. Protože je zachována ochranná zóna po základní části, budou následující dva týdny volné a hrát se začne až o víkendu 27. a 28. března. Pokud Hattrick sérii zvládne, udrží se v nejvyšší soutěži. V opačném případě by boje pokračovaly s horším z dvojice Pardubice–Otrokovice.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 16. Slaný (Štěrba), 24. Krajcigr (Ekl), 29. Semerád (Štěrba), 34. Dzierža (Karel), 48. Tichý (Krajcigr), 56. Dzierža (Slaný), 57. Krajcigr (Štěrba), 59. Krajcigr (Kadlec), 60. Krajcigr (Karel) – 10. Slezák (Leško), 18. Jalový (Hronek Š.), 47. Jalový (Juhaňák), 48. Brom (Hronek Š.), 58. Slezák (Ondráček). Střely: 20–23. Vyloučení: 2–1. Využití: 1–0.

Sestavy

Česká LípaHattrick
Chyna (59. Jirka, Dvořák) – Tichý, Stárek, Kadlec, Slaný, Štěrba – Dzierža, Karel, Semerád, Jirsa, Beránek, Krajcigr, Ekl, Derka Létal (Kolajta) - Juhaňák, Jalový, Dvořák, Kůra J., Sládeček, Kůra M., Horák - Brom, Hronek M., Hronek Š. - Ondráček, Kostka, Procházka - Slezák, Leško, Vlach - Nagy

Ohlasy trenérů

David Derka (Česká Lípa): „Před utkáním jsme měli harakiri, jak tým postavíme. Nakonec jsme udělali dvě lajny s kvalitním brankářem. Po první třetině, kterou jsme hráli ledabyle, jsme navázali zlepšením ve druhé části. Od té doby jsme byli na míčku a bylo vesměs jasné, že vyhrajeme. Chtíč a kvalita na hřišti byla na naší straně.“

Simon Šiška (Hattrick): „Ve více ohledech takový ‚divnozápas‘, který nám nevyšel podle představ. Chtěli jsme vyhrát, aby byla cesta domů hezčí. Ale na druhou stranu jsme si zkusili nějaké věci, které jsme chtěli vidět. Byla to taková příprava na play-down, které nás tak jako tak čeká. Zápas chceme rychle hodit za hlavu, zbytečně se v něm nevrtat a vzít si věci, jež můžeme zlepšit. Musíme se připravit na play-down, kde to bude důležité, a musíme ho zvládnout na sto procent.“

Rozhovory po utkání

Informace o utkání