Muži

FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Liberec

pátek 18.9.2020 19:00|8XM1-A009|Livesport Superliga, 2. kolo @ MSH Vodova Brno
2:7
0:2, 1:2, 1:3
FBŠ Hummel Hattrick Brno
FBC Liberec
FBŠ Hummel Hattrick Brno
vs.
FBC Liberec
Domácí zaváhání. Hattrick nechal výhru Liberci
Nepříliš povedené utkání odehráli florbalisté Hattricku proti Liberci. Ve druhém kole Livesport Superligy nestačili na soupeře vysoko 2:7 a stále čekají na úvodní body sezóny. Hosté se dostali do slibného vedení už v první třetině a postupně skóre navyšovali.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Liberec 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)

Duel se Severočechy byl premiérou hned pro několik hráčů. Poprvé v ročníku nastoupil talent Adam Hemerka, jenž nechyběl v zahajovací formaci. Po devíti měsících se dostal do superligové nominace David Coufal, kterého doplnil i absentující borec z minulého víkendu Jakub Procházka. A ještě jeden velký milník: vůbec poprvé do nejvyšší soutěže naskočil sedmnáctiletý Matyáš Kůra.

Hattrick začal o něco aktivněji a připravil si zajímavé akce. V koncovce ale doplatil na nepřesnosti, když míček vypálil jenom vedle branky. Liberec se potom dostal do vyššího tempa a využil toho, že ho Brňané stále více pouštěli před gólmana Filipa Kuhna. Nedostatky v obraně se domácímu týmu vymstily v šesté minutě, kdy otevřel skóre Jan Baudisch.

Dostat první gól je vždycky nepříjemnost. Hattrick se mohl vrátit do hry v přesilovce, kterou ale vůbec nevyužil. Hlavně kvůli pomalým přihrávkám a zaváháním vepředu. Liberečtí florbalisté proto početní nevýhodu přežili a poradili si také s následujícími šancemi Brna. Navíc se trefil Tomáš Dlesk a prohloubil problémy Hattricku. Před druhým dějstvím rozhodně bylo co napravovat.

Jenže druhá část odstartovala v podobném stylu. Hosté zvyšovali už na 3:0, což Hattrick zavrtalo do ještě větších potíží. Jediná možnost, jak se rychle vzpamatovat, se nabízela při druhé brněnské přesilovce. A převaha se projevila fantasticky, když k mocné ráně natáhl Jiří Juhaňák a poslal míček do horního rohu. Zaznamenal tak první superligovou branku v dresu Hattricku.

Ve zbytku třetiny se však situace moc nezlepšila. Liberec naopak poměrně rychle odpověděl a rozdíl tří gólů se přenesl do posledních dvaceti minut. Ztrátu nezmírnil ani Lukáš Vlach, který dobře střílel z místa před Danielem Mückem. S výsledkem 1:4 svěřenci kouče Marka Fialy sice nepočítali, ale věděli, že nejde ani o žádnou nezvládnutelnou překážku. Když se půjde do boje v plném nasazení, může skóre brzy vypadat úplně jinak.

Závěrečná fáze ovšem vycházela mnohem úspěšněji Liberci. Mužstvu Severočechů se vydařila skoro každá šance, a tak uteklo do výrazného náskoku. Zato Brno se na jakoukoliv akci nadřelo a těžko konkurovalo soupeři. Hattrick byl všude o chvilku později než protivník a manko se prohlubovalo. Došlo i na střídání gólmanů, kdy si debut v brankovišti odbyl Ondřej Kolajta. 

Domácí tým nakonec utrpěl porážku 2:7 a ani ve druhém kole Livesport Superligy nezískal žádný bod. Další pokus zabojovat o výhru se Hattricku naskytne už tuto neděli. Brňané se vydají do Ostravy, kde narazí na tamní FBC. Ostravané přitom zatím působí hodně přesvědčivě a z prvních dvou kol mají plný počet bodů.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 27. Juhaňák (Hemerka), 55. Hemerka (Ondráček) – 6. Baudisch (Dlesk), 17. Dlesk (Stránský), 22. Dlesk (Stránský), 29. Světlík (Čermák), 49. Kořinek (Dlesk), 51. Rozkovec, 54. Lhota (Světlík). Střely: 20–23. Vyloučení: 2–3. Využití: 1–0. Diváků: 107.

Sestavy

HattrickLiberec
Kuhn (Kolajta) - Brom, Procházka, Zach, Coufal, Juhaňák, Leško, Dvořák, Kostka, Nagy, Hrazdira, Ondráček, Vlach, Sládeček, Horák, Halama, Hemerka, Hronek, Kůra M.Mück (Ponomarev) - Klucho, Kárník, Bitman, Kološ, Leksa, Rozkovec, Čermák, Dlesk, Stránský, Lhota, Baudisch, Martínek, Kořínek, Balatka, Světlík

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): Na začátku jsme se dopustili spousty chyb, soupeř se dostal do pohodlného vedení a pak hrál relativně uvolněně. Nebyli jsme schopni vyhrávat osobní souboje, i když jsme se snažili zakládat útoky. Ztráceli jsme míčky našimi nevynucenými chybami a Liberec trestal. Chodil do otevřenější obrany a výsledek je ještě celkem milosrdný. Střely nám trvaly dlouho a výsledek je takový, jaký je.

Zdeněk Skružný (Liberec): Po peripetiích z tohoto týdne jsme v podstatě netrénovali a nevěděli jsme, v jaké sestavě přijedeme. Jeli jsme s velkým respektem a odehrát poctivý zápas. Podařil se nám vstup do utkání a naše poctivost nezmizela po celých šedesát minut. Díky tomu jsem přesvědčený, že jsme zvítězili.

Rozhovory po utkání

Informace o utkání