neděle 19.1.2020 17:00|8XM1-A142|Tipsport Superliga, 21. kolo @ SH Maloměřice
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Tatran Teka Střešovice
vs.
Další ztráta na domácí půdě. Hattrick dostal osm gólů od Tatranu
Florbalisté Hattricku utrpěli další porážku. Ve 21. kole superligy podlehli Tatranu Střešovice 2:8 a zůstali na třináctém místě tabulky.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Tatran Teka Střešovice 2:8 (0:3, 0:2, 2:3)

Na úvod zápasu si připravil útok Hattrick, ale Tatran se včas stáhl dozadu. A další momenty už patřily jemu – po čtyřech minutách se postavil ke standardní situaci a míček trefil přesně Milan Meliš. Pražané navíc proměnili o chvíli později také další rychlou akci, kterou zakončoval Josef Novák. Kvůli nedůrazu v důležitých momentech Hattrick najednou ztrácel dva góly.

Do konce první třetiny potom Brno inkasovalo ještě jednou a čekala jej těžká prostřední část. Nic na tom nezměnily ani šance v přesilovce, se kterými si gólman Tatranu Martin Frühbauer poradil na sto procent.

V další fázi utkání si Střešovice vylepšily náskok už na 4:0. Tím potvrdily kontrolu nad zápasem, zatímco se Hattrick marně překonával jejich obranu. Perfektní zákroky sice dlouho předváděl také Kuhn, jenže v závěru druhého dějství opět vynikl Tatran a udeřil i popáté. Naději do poslední třetiny dával Hattricku zbytek početní převahy.

A právě ve třetí části dal Hattrick svůj úvodní gól, i když se tak stalo už při plném počtu hráčů. Ve střelecké pozici si vedl dokonale Oliver Gold, který využil přihrávky od Davida Medka. Brňané celkově hráli s větším sebevědomím a když bylo potřeba, vzadu je držel skvělými zákroky Kuhn.

Tatran ale postupně zlomil odpor Hattricku a umocnil svůj náskok. Krásná trefa Jana Grábla necelých sedm minut před koncem tak znamenala pouhé snížení na 2:8. Za tohoto stavu se Střešovice rozhodly pro střídání brankářů, kdy poslední minuty odchytal Lukáš Kříž.

Další góly už nepřišly a Tatran si odvezl domů všechny body. Hattrick proto zůstal na předposledním místě tabulky a musí se soustředit na příští kolo, kdy v pondělí 27. ledna pojede na hřiště čtrnáctých Pardubic.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 43. Gold (Medek), 54. Grábl (Medek) – 5. Meliš (Langer), 10. Novák (Jak. Kolísko), 16. Jan Kolísko (Jak. Kolísko), 25. Brautferger (Jak. Kolísko), 39. Sádlo (Havlas), 49. Jak. Kolísko, 50. Tlapák (Šindelář), 53. Šindelář (Langer). Střely: 26–27. Vyloučení: 2–5. Využití: 1–1.

Ohlasy trenérů

Simon Šiška (Hattrick): „Utkání nám opět ukázalo, že na superligové úrovni se trestá každá drobnost. Navíc když nedáme góly, které jsme tam mohli mít. I když skóre naskakovalo lépe pro ně, do poloviny utkání jsme měli šance. Bohužel jsme inkasovali zbytečné góly a potom jsme ztrátu honili už neúspěšně.“

Jakub Menhart (Tatran): „Dnes velmi zvláštní utkání. Dobrá produktivita, ale spoustu rezerv v naší hře. Tři body se počítají a jedem dál. Děkuji soupeři za utkání.“