neděle 22.9.2019 17:00|8XM1-A010|Tipsport Superliga, 2. kolo @ SH Maloměřice
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Technology Florbal MB
vs.
Těsnou bitvu až do posledních minut zvládla vítězně Mladá Boleslav
Takové problémy Boleslav zřejmě nečekala. Vicemistr loňské sezóny odehrál druhé kolo superligy v Maloměřicích proti Hattricku Brno, kde domácí živili až do posledních minut naději na body. Středočeši však i díky třem gólům Jiřího Curneyho uspěli 4:2. Na straně Brna se dvakrát trefil Martin Nagy.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Technology Florbal MB 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Favorit z Mladé Boleslavi si od začátku tvořil více šancí a Hattrick se musel pečlivě soustředit na obranu. Ani to však neznamenalo, že by se občas neobjevila také příležitost na opačné straně. Zajímavý moment, kdy se míček kutálel u brankové čáry Technology, ale Brno nevyužilo a tlak proměnil soupeř. Skóre otevřel přesnou střelou z osmé minuty Jiří Curney.

A ze strany středočeského kanonýra nešlo o jedinou úspěšnou akci. Curney se opět dostal k míčku při vyloučení Hattricku a překvapil Filipa Kejíka pokusem mezi nohy. Domácí hráči se ovšem nenechali zahnat do kouta a pokoušeli se ještě zjednodušit přechod do útoku. A to se nakonec i vyplatilo. Vteřinu před závěrem první části nahodil míček z dálky Jonáš Kůra a Martin Nagy doklepával do sítě.

Ve druhé třetině Hattrick ze všech sil usiloval o vyrovnání. Jenže i když se několikrát přibližoval k brance Petra Musila, defenziva Boleslavi všechny problémy dobře vyřešila. Místo toho tak přišla rána poblíž Kejíka a Jakub Bína vrátil hostům náskok o dva góly. Svěřenci Marka Fialy se marně snažili skórovat také v následujících minutách a do posledního dějství přetrval výsledek 1:3.

Během něj se Technology naskytla další přesilovka, tentokrát Hattrick však nenechal projít za Kejíka žádný míček. Brňané přitom získávali jistotu i směrem do útoku a Boleslav čelila řadě nepříjemných šancí. Statečný výkon domácích nenechával Středočechy v klidu, protože si určitě nepředstavovali, že budou mít proti nováčkovi soutěže tak těžkou práci. Opak byl ale pravdou a Martin Nagy dal v 55. minutě svůj druhý gól, kterým upravil skóre na 2:3. Schylovalo se k nejnapínavějšímu možnému závěru.

Po oddechovém čase pokračoval Hattrick v obrovské snaze po vyrovnání. Přišlo ovšem vyloučení a Technology dávalo na konečný stav 4:2. Domácí tým prohrál podruhé z úvodních dvou kol superligy a zatím se musí smířit s posledním místem tabulky.

Třetí kolo nejvyšší soutěže čeká Brno už v pondělí 23. září, kdy absolvuje televizní utkání v Otrokovicích. Přímý přenos můžete sledovat od 17.45 hodin na stanici ČT Sport.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 20. Nagy (Kůra), 55. Nagy (Coufal) – 8. Curney (Natov), 14. Curney (Krzyžanek), 28. Bína (Gruber), 60. Curney (Natov). Střely: 11–26. Vyloučení: 3 + OS – 1. Využití: 1–2. Diváků: 186.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Z mého pohledu musím duel hodnotit pozitivně, protože jsme hráli se soupeřem, který má velkou individuální kvalitu. Myslím si, že jsme k utkání přistoupili přesně, jak jsme si řekli. Plnili jsme po celých šedesát minut pokyny a až do konce jsme se drželi ve hře o body.“

Petr Novotný (Boleslav): „Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas na balónku, v dobrém tempu. Utkání se nám nedařilo zlomit, a když domácí v závěru korigovali na 2:3, tak jsme museli ještě odehrát těžkou koncovku, kterou nám ulehčil domácí hráč vyloučením. Domnívám se, že v této hale se bude hrát každému špatně.“