Muži A

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice - FBŠ Hummel Hattrick Brno

sobota 13.10.2018 17:45|8XM2-A055|1 liga mužů, 8. kolo @ SH ZŠ Kunratice
5:8
0:4, 1:3, 4:1
FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice
FBŠ Hummel Hattrick Brno
FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice
vs.
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Neporazitelnost trvá: Hattrick bere z Prahy osmou výhru
Florbalisté Hattricku zůstávají nejlepším týmem první ligy. Postavení na špici tabulky si udrželi díky vítězství nad Startem98 v osmém kole soutěže. O úspěch je nepřipravilo ani to, že ve třetí třetině inkasovali rovnou čtyři góly.

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:8 (0:4, 1:3, 4:1)

Brňané prokazovali od úvodu zápasu vynikající přehled. Vývoj hry byl pevně v jejich držení, což promítli také do skóre. Na otevírací branku Jana Grábla dvakrát navázal David Coufal, kterého ještě v první třetině doplnil parádní střelou Matěj Hronek. Po dvaceti minutách dominovali hosté zaslouženě 4:0.

Druhé dějství probíhalo v podobném stylu a Hattrick zvýraznil své vedení, když potřetí zamířil do sítě Coufal. Brno se nenechalo vykolejit ani tím, že Start98 brzy korigoval výsledek gólem na 1:5. Hostující tým totiž stále kontroloval hru a Marek Fuchs zajistil rozdíl šesti tref před poslední částí duelu.

Pražané ale ještě zvládli utkání zdramatizovat. Brňané se začali dopouštět více chyb a Start98 toho využil čtyřmi góly. Zopakoval se tak průběh některých minulých zápasů, při nichž Hattrick také zažil komplikace ve třetí třetině. Ani to však nezabránilo tomu, aby svěřenci Marka Fialy opět získali plný počet bodů. Jihomoravané uspěli celkem 8:5 a mají osmé vítězství sezóny.

V tabulce soutěže má Hattrick dvoubodový náskok před Black Angels a Exelsiorem Havířov. Výborná forma navíc znamená, že Brno natáhlo nejdelší vítěznou sérii od postupu do první ligy. Při sečtení s loňskou baráží to je už deset výher v řadě. Dosud nejvyšší byla šestizápasová série v ročníku 2015/16.

Příští souboj se uskuteční na hale v Maloměřicích. Do domácího prostředí Hattricku zamíří Petrovice, jež zatím bojují kolem osmého místa. Utkání se bude konat v sobotu 20. října v 19.00.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 25. Prášek (Stejskal), 43. Chmelíček (Kříž), 50. Chmelíček (Havránek), 50. Volf (Stejskal), 59. Volf – 7. Grábl (Ondráček), 14. Coufal (Ondráček), 15. Coufal (Ondráček), 19. Hronek (Jalový), 21. Coufal (Ondráček), 27. Fuchs (Kůra), 40. Fuchs (Kůra), 49. Kůra (Jalový). Střely: 24–38. Vyloučení: 0–0. Využití: 0–0.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„Víceméně podobný projev jako v ostatních zápasech, kdy jsme papírový favorit. Dvě třetiny jsme hru kontrolovali a byli ve všech aspektech lepší. Také jsme zahodili spoustu dobrých šancí. Během třetí části jsme vyrobili více nevynucených ztrát a občas propadali při snaze nastřílet další branky, což soupeř trestal. V této fázi jsme nebyli horší, ale dělali jsme moc chyb.“

Informace o utkání