Starší žáci

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - FBŠ Hattrick Brno

neděle 27.1.2019 11:10|6JS1-A043|JM liga starších žáků, 9. kolo @ EZŠ Čejkovická
9:4
2:1, 4:3, 3:0
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
FBŠ Hattrick Brno
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
vs.
FBŠ Hattrick Brno
Mladé naděje Hattricku: 26.–27. ledna 2019
Další kolo mládežnických soutěží je minulostí. Uplynulý víkend patřil družstvům dorostenců, starších žáků a kategorii přípravky.

Dorostenci A

Na úvod dvojkola se dorostenci střetli s Gullivers. „Do zápasu jsme vstoupili dobře a dostávali jsme se k více gólovým šancím než soupeř,“ hodnotil trenér Lukáš Jalový. Ve druhé části ale Hattrick polevil v koncentraci a protivník se naopak zlepšil.

„Po dvou třetinách bylo skóre 2:2. A třetí dějství přinášelo možnosti na obou stranách. My využili hned dvě a vytvořili si náskok,“ popsal Jalový klíčové momenty utkání. Navíc vyzdvihl vynikající výkon brankáře, obětavost a dobré bloky obrany. „Také nám přálo štěstí, když Gullivers nevyužili některé šance. Nám se tak podařilo udržet vedení až do konce,“ dodal.

Druhý zápas však komentoval Jalový úplně jinak. „Duel byl z naší strany velmi špatný. Olomouc byla ve všem lepší a rychlejší než my. Nevyhrávali jsme osobní souboje a soupeř od začátku vedl,“ vysvětlil kouč, co mělo nepříznivý vliv na hru. Menší zlepšení přišlo až ve třetí třetině. „Na obětavě a důrazně hrající Olomouc to ale nestačilo, pouze jsme korigovali výsledek na 3:5,“ řekl Jalový.

V tabulce první ligy dorostenců se ovšem prakticky nic nemění. Hattrick figuruje na šesté pozici s náskokem jednoho bodu a dvou utkání k dobru před Bulldogs.

Starší žáci A

Na Gullivers narazili také starší žáci A, kteří nastoupili k 15. a 16. kolu tohoto ročníku. „Gullivers se prezentovali precizní zónovou obranou 2-1-2 a čekáním na naše útoky. Ty se buď snažili eliminovat už v zárodku, nebo chtěli využívat naší aktivní hry k přečíslením s nacvičenými kombinacemi,“ vystihl trenér Zdeněk Mlčoušek záměr rivala. Defenzivou v bloku se pak vyznačovaly také Židenice. „Směrem dopředu šlo z jejich strany převážně o nahazované míčky, souboje a nasazení,“ řekl k výkonu druhého soupeře.

Většinově panovala z výkonů Hattricku spokojenost. „Výsledky nejsou tak podstatné jako hra a její pojetí. Hráči dokáží v zápase předvádět to, na čem pracujeme. Prezentujeme se aktivní hrou, díky které v bloku bránícího soupeře často přehráváme,“ ocenil Mlčoušek. Zatímco podle něj se tým FBŠ snaží protivníka aktivně donutit k chybám, soupeři většinou pouze čekají na nevynucené ztráty, jež z tohoto stylu hry plynou.

„Pozitivní je, že se daří stále více hráčů ‚odblokovat‘. Takže hrají beze strachu z chyby a nemají problém brát na sebe zodpovědnost za svá rozhodnutí,“ ubezpečil trenér. Navíc doplnil, že individuálními dovednostmi a pochopením hry Hattrick soupeře převyšuje. „Protože to soupeři tuší, o to více se proti nám zaměřují na systémové pojetí. Což je jednodušší a v této kategorii i úspěšnější. Ovšem právě na úkor rozvoje herního potenciálu a individuálních schopností,“ uzavřel Mlčoušek komentář.

Starší žáci B

B-tým starších žáků otevřel ligový program proti Slavkovu, který se spoléhal spíše na pasivní hru s důrazem na obranu. „Šance si vytvářel pouze z nahodilých (a často ještě neúspěšných) protiútoků. Ty vznikaly po našich chybách při zakládáních ofenzivních akcí,“ vyjádřil se kouč Michal Havelka. „Zatímco technicky jsme byli lepším celkem my, fyzicky byl vyspělejší soupeř. A to mu mimo jiné umožnilo solidně bránit,“ pokračoval.

Druhá v pořadí čekala na Hattrick Telnice. „Snažila se aktivně hrát. My jsme však zaujali pozici fyzicky i technicky dominantnějšího týmu. I přesto se obě družstva po celou dobu snažila konstruktivně tvořit hru,“ uvažoval Havelka. Brňané měli navrch díky aktivnímu výkonu a napadání rozehrávky protivníka. „To se společně s pozitivním přístupem během celého duelu odrazilo na předvedené hře,“ posoudil trenér.

S drtivou většinou věcí tak byl Havelka spokojen. Podle něj převládaly kladné dojmy. „Tím nejdůležitějším kritériem je náš projev. Hráči dovedou uplatňovat aktivní a útočnou hru. Napadáním soupeřovy rozehrávky jej navíc nutíme k chybám,“ vysvětlil lodivod starších žáků B. „Góly, které dostáváme, zapříčiňuje naše snaha tvořit hru. U toho zcela logicky děláme nepřesnosti a soupeř je využívá v brejcích,“ analyzoval Havelka.

Výrazně se zvyšuje i míra pochopení hry a počet správně vyřešených situací. A to jak v defenzivě, tak při útočné činnosti. „Čím dál častěji se nám daří protivníka přehrávat. To značí správný rozvoj individuálních schopností každého hráče,“ obeznámil trenér na závěr.

Přípravka a Výběr přípravky

V neděli se v akci představily tři týmy přípravek – Red, Blue a Výběr. „Všechna družstva hrála v oslabených sestavách. Některé zápasy byly povedenější, jiné méně. Hráči se dokážou soustředit pouze na hru, ale bohužel ne vždy po celé utkání. To se odráží na pohybu po hřišti, obsazování protihráčů a práci s hokejkou a míčkem,“ sdělila trenérka Sabina Grycová. K tomu vzápětí dodala: „Musíme na sobě zapracovat a dále pilně pracovat na tréninku. Ale i tak si myslím, že se děti při hře baví a budou se chtít nadále zlepšovat.“

foto: Fanclub FBŠ Hattrick Brno

Informace o utkání