Starší žáci

TJ Znojmo LAUFEN CZ black - FBŠ Hattrick Brno

sobota 6.10.2018 10:05|6JS1-A007|JM liga starších žáků, 2. kolo @ SH Tuřany
10:1
0:1, 4:0, 6:0
TJ Znojmo LAUFEN CZ black
FBŠ Hattrick Brno
TJ Znojmo LAUFEN CZ black
vs.
FBŠ Hattrick Brno
Mladé naděje Hattricku #2: 6.–7. října 2018
O víkendu pokračovala sezóna mládežnických kategorií. Do utkání zasáhly mimo jiné i A-týmy starších žáků a elévů. Klíčové vítězství si navíc připsali junioři v boji o postup do A skupiny KB ligy.

Junioři

Důležitý zápas absolvoval Hattrick proti FBC Ostrava. S ním v minulém utkání prohrál o gól a tentokrát chtěl lépe zvládnout poslední minuty. „Oba duely byly průběhem velmi podobné. V prvním kole jsme možná měli v první třetině ještě větší kontrolu a více ze hry,“ srovnal trenér Jan Nizner.

„Napodruhé se podařilo udržet ve hře delší dobu větší počet hráčů. Tím jsme zachovali tempo až do konce,“ řekl. Brno díky tomu zvítězilo 7:6 a udělalo si šestibodový náskok pro postup do skupiny A.

Do závěru předkola KB ligy zbývají poslední dvě utkání, která mají pro Hattrick význam. „Beru to tak, jako že nic není jisté. Navíc oba závěrečné zápasy mají určitou důležitost. S Vítkovicemi si v případě postupu bereme body do další fáze. No a s buldoky, to je jasná věc,“ konstatoval Nizner k Ostravanům i k městskému derby.

Starší žáci A

Hlavní družstvo starších žáků čekali dva odlišní soupeři. „Znojmo se prezentovalo jako kvalitní soupeř. Výkony jednotlivců se jednalo o s námi srovnatelného protivníka,“ hodnotil hru Zdeněk Mlčoušek. To se projevilo především v úvodní vyrovnané části duelu. „Od druhého dějství hrálo Znojmo systémově, čímž nás nakonec přehrálo,“ viděl trenér klíčový rozdíl. Dále pak šel Hattrick proti Telnici: „Ta nedosahovala individuálně ani fyzicky naší úrovně. Utkání bylo od začátku plně v naší režii.“

Celkové výkony pak přinesly pozitivní pohled. „V obou zápasech jsme předvedli aktivní pojetí se spoustou šancí. Čím dál více jsme my tím, kdo hýbe vývojem střetnutí. Nečekáme, co s námi soupeř udělá,“ vylíčil Mlčoušek brněnský přístup k situacím. Jako plus vyjadřuje i koncentraci na samotné boje: „Větší část hráčů je schopna se čím dál více oprostit od nepodstatných okolností a věnuje se plně přítomnému okamžiku utkání.“

Přesto v prvním zápase chyběla odvaha k jednodušší a přímočařejší kombinaci. „Současně jsme se v části prvního duelu nechali zbytečně rozhodit aktuálním stavem a sami se dostali do herního útlumu. Důležitější než výsledek je náš výkon a předváděná hra,“ uvedl Mlčoušek nejvyšší prioritu.

Elévové A

Do série zápasů se zapojili na dalším turnaji elévové A. „Naši soupeři byli o něco slabší, než bychom si představovali. I přesto nám ale ukázali spoustu nedostatku, na nichž musíme zapracovat v trénincích,“ zjistil kouč Lukáš Jalový.

Ten popisoval, že Hattrick opět hrál hezký florbal, který bavil kromě diváků také hráče a trenéry. „Jako velké pozitivum vnímáme fakt, že jsme plnili dílčí úkoly, které jsme si stanovili v jednotlivých střetnutích,“ pochválil Jalový celý kolektiv elévů.

Informace o utkání