Starší žáci

Bulldogs Brno - FBŠ Hattrick Brno

neděle 23.9.2018 16:10|6JS1-A003|JM liga starších žáků, 1. kolo @ SH TJ Znojmo
7:3
1:1, 3:0, 3:2
Bulldogs Brno
FBŠ Hattrick Brno
Bulldogs Brno
vs.
FBŠ Hattrick Brno
Mladé naděje Hattricku #2: 22.–23. září 2018
Do boje se dostali i věkově nejstarší mládežníci Hattricku Brno. Ve víkendových utkáních ukazovali své dovednosti nejen junioři, ale také hráči starších žáků.

Junioři

Nejvyšší juniorská soutěž měla svoje pokračování. Hattrick přidal další zápasy v KB lize, kde je situace zatím poměrně vyrovnaná. „Potvrzuje se, že skupina F nemá vyloženého outsidera. Není střetnutí, kde by byl predikovatelný výsledek,“ potvrdil kouč Jan Nizner.

O víkendu se Brňané představili doma v derby proti Bulldogs. „Sobotní utkání nám sedlo, pomohlo domácí prostředí. Ani přes jednoznačné skóre (9:4) si nemyslím, že by šlo s buldoky o snadný duel se slabším soupeřem,“ přiblížil trenér měření sil.

V neděli pak Hattrick čekaly Vítkovice. „Navzdory rozpačitému úvodu ve skupině jsou pro mě Vítkovice jedním z nejlepších juniorských týmů soutěže,“ vyjádřil Nizner sílu Ostravanů. Hra byla vyrovnaná až do posledních dvou minut, výsledek ale nakonec mluvil ve prospěch protivníka (4:6).

„Potvrzuje se naše progrese s přesahem z loňska. Družstvo vyzrálo do kvality pro nejvyšší soutěž. Potřebujeme však stabilizovat týmový a individuální výkon ve více po sobě jdoucích zápasech,“ sdělil Nizner hlavní záměr. „Máme problém dohrávat celá utkání ve stejné koncentraci a intenzitě jako jejich úvody.“

Starší žáci A

Starší žáci odehráli první duely nového ročníku. Jejich protivníky se stali Bulldogs a Gullivers, jejichž hru popsal trenér Zdeněk Mlčoušek: „Oba soupeři se prezentovali aktivním výkonem, kdy hned v zárodku napadali naši rozehrávku. Snažili se o jednoduchý a přímočarý florbal.“ Ani Hattrick však nehrál vůbec špatně a kouč hodnotil jeho herní projev celkově pozitivně.

„V prvním utkání jsme se poměrně dobře vyrovnali s napadáním soupeře. Sice nám mírně vázl přechod do útoku, ovšem pokud jsme se dostali k jeho brance, byli jsme nepříjemní,“ pokračoval Mlčoušek v bilancování. Lepší proměňování šancí podle jeho slov chybělo během celého turnaje. „O naší prohře v úvodním střetnutí rozhodlo, že jsme nepřidali třetí gól a že jsme v závěru nehráli na remízu, ale na vítězství,“ zmínil rozhodující momenty.

Druhý zápas dělal Hattricku soupeřův pressing větší problém. „Častěji jsme ztráceli míček. Současně jsme však měli více nebezpečných akcí, pokud jsme se dostali z obrany,“ pověděl Mlčoušek. „Celkově se dá říct, že se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém nás protivník zcela předčil v efektivitě šancí,“ doplnil pohled na hru.

Informace o utkání