"A" ŽENY

FBŠ Hummel Hattrick Brno - EAV SK Jihlava

neděle 27.11.2022 18:00|8XW2-B079|1. liga žen, 14. kolo @ VUT CESA Brno 1
1:3
0:1, 0:0, 1:2
FBŠ Hummel Hattrick Brno
EAV SK Jihlava
FBŠ Hummel Hattrick Brno
vs.
EAV SK Jihlava
Ženy opět doma! Přijde odplata za začátek sezóny?
Po dvou výhrách z předchozích dvou zápasů přichází další bitvy první ligy žen. Holky Hattricku se znovu představí před domácím publikem, kde naskočí proti Hradci Králové a Jihlavě. Zároveň jde o týmy, s nimiž Brňanky už měly tu čest se potkat přímo na hřišti.

V minulém kole se povedlo ženám Hattricku něco, co mnoho fanoušků nečekalo. V brněnském derby totiž svěřenkyně Petry Prouzové porazily Židenice, které udolaly 4:3 po nájezdech. Tím navázaly na vítězství 9:3 nad Dačicemi a pohlídaly si osmé místo tabulky. Z pohledu FBŠ šlo o pátou výhru v ligovém ročníku.

Aby si však brněnské florbalistky udržely dobrou formu, potřebují zůstat v tempu i nadále. Veškerou pozornost tedy směřují na víkendové dvojkolo, jež opět odehrají doma. A tentokrát s družstvy, které potkaly již zkraje aktuální sezóny. Do haly CESA VUT přicestuje v sobotu Hradec Králové, zatímco o den později dojde na boj s Jihlavou.

Východočešky si zatím nepočínají úplně podle představ, když jim patří až devátá pozice za Hattrickem. Navíc mají propastný rozdíl skóre -35, jenž zdůrazňuje nepříznivou situaci IBK. Hradec navíc prohrál v každém z předešlých čtyř zápasů a čeká na výhru už skoro celý měsíc.

Brno se však musí mít na pozoru, protože soupeřky určitě budou nebezpečné. Nejproduktivnější hradeckou hráčkou je Lucie Tomášková, jejíž současná bilance čítá sedm gólů a pět asistencí. V kádru navíc působí třeba i někdejší extraligová florbalistka Simona Némethová.

Ani neděle s Jihlavou nebude v ničem snadná. Tým z Vysočiny přerušil v minulém duelu šňůru tří porážek a poradil si právě s Hradcem 5:2. Momentálně tak EAV patří šestá příčka východní skupiny s dvoubodovým náskokem na Hattrick. V jihlavském kádru navíc nechybí Kateřina Bícová, což je s osmnácti trefami druhá nejlepší střelkyně soutěže.

„Jihlava je důrazný tým se slušnou organizací hry do obrany i útoku a ve svém středu má pár lídrů. To jsou její silné stránky. U Hradce jsem zvědavá, jaký progres udělal od začátku sezóny. Jejich hra má řád a pevnou strukturu – očekávám, že toho se budou držet,” odhaduje trenérka Hattricku Petra Prouzová.

Brňanky by rozhodně rády navázaly na premiérové utkání s Hradcem, když ho na úvod první ligy rozdrtily 14:4. Zato s Jihlavou budou mít v plánu zabojovat o lepší výsledek než posledně, jelikož zápas dopadl neúspěchem 4:5 v nájezdech. Ve prospěch Jihomoravanek ovšem mluví třeba to, že jsou jedním ze tří družstev, která mají dvě vítězství z předchozích dvou kol. V tomto ohledu jsou na tom stejně jenom Třinec a Dobruška z čela tabulky.

Individuální statistiky FBŠ stále vede Linda Hyksová s devatenácti body (13+6). Jen o bodík za ní potom figuruje Zuzana Štěrbová (10+8) následovaná Vendulou Schindlerovou (6+9). Zapomínat nelze ani na brankářské duo Nikola Vanďurková – Melisa Poláčková, které nechybělo u nedávných vítězstvích týmu.

Navštivte domácí měření sil žen Hattricku! V sobotu s Hradcem Králové se začíná od 15.30, přičemž v neděli s Jihlavou je start naplánován na 18. hodinu. Oba dny se hraje ve sportovní hale CESA VUT.

1. liga žen

26. listopadu 202215.30FBŠ Hummel Hattrick Brno – IBK Hradec KrálovéONLINE
27. listopadu 202218.00FBŠ Hummel Hattrick Brno – EAV SK JihlavaONLINE

Informace o utkání