"A" MUŽI

DDQ Florbal Chomutov - FBŠ Hummel Hattrick Brno

sobota 28.1.2023 16:00|8XM2-A157|1. liga mužů, 23. kolo @ Městská SH Chomutov
4:2
2:1, 1:1, 1:0
DDQ Florbal Chomutov
FBŠ Hummel Hattrick Brno
DDQ Florbal Chomutov
vs.
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Počtvrté bez bodů, Hattrick byl krátký na Chomutov
Ani na čtvrtý pokus se nepodařilo zvítězit. Florbalisté Hattrick v utkání první ligy podlehli Chomutovu, který tak zvládl oba vzájemné souboje v základní části. Brňanům nepomohl k úspěchu ani bleskový gól již z úvodní minuty duelu.

DDQ Florbal Chomutov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Do sestavy se vrátil kapitán Marek Fuchs, který se objevil ve druhé útočné trojici. Do zahajovací lajny se vešli oba bratři Kůrové či stejně jako před týdnem Jakub Procházka, jenže nic z toho nestačilo. Chomutov doma ubojoval vítězství 4:2 a aktuálně jsou desátí v tabulce. Zato Hattrick zůstal čtvrtý, když kromě něj zaváhaly také další týmy v pořadí pod ním.

Utkání přitom odstartovalo pro Hattrick parádně z pohledu skóre. Už v první minutě se střelecky prosadil David Sládeček a zdálo se, že by Brňané mohli měření sil kontrolovat. Opak byl ovšem pravdou, Severočeši stihli brzy otočit a druhou část začínali v lepším rozpoložení právě oni.

Prostřední dějství přineslo po jednom gólu na obou stranách. Nejdříve Chomutov odskočil na 3:1, nicméně René Slezák vrátil hostům naději ve 29. minutě. Blíže se však svěřenci kouče Simona Šišky nedostali, Ondřej Halej dával v závěrečné třetině na konečných 4:2 a Hattrick už situaci nezvrátil.

Pro FBŠ jde o druhou prohru s Chomutovem v aktuální sezóně. Navíc utrpěl čtvrtou porážku v řadě a stále čeká na první body roku 2023. Mezi čtvrtým Hattrickem a pátými Gullivers i šestými Štíry stále platí tříbodový rozdíl. Důležité bylo i zaváhání Gullivers s posledními Aligators, díky němuž tento odstup stále trvá.

Navzdory porážce byl pokořen jeden milník. Tomáš Brom odehrál svůj 200. ligový zápas v dresu Hattricku, což oslavil již zmiňovanou asistencí. Co se týče obou brněnských branek, podílel se na nich nejkomplexněji Sládeček se svojí bilancí 1+1.

Hattrick tak nemá jinou možnost než se připravit na další důležité utkání. V sobotu 4. února se vrací Hattrick domů do Maloměřic, kde narazí na soupeře FBC Letka. Duel začne od 19.00, a mužstvo bude naplno potřebovat i vaši podporu přímo na tribunách!

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 6. Skuhrovec (Klement), 13. Schneider (Bernas), 22. Martin (Jeníček), 49. Halej (Šarša) – 1. Sládeček (Brom), 29. Slezák (Sládeček). Trestné minuty: 4:6. Využití: 0:1. Střely: 25:27. Rozhodčí: Ondřej Benačan, Patrik Šaroch. Diváků: 212. Odkazy k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS.

Sestavy

ChomutovHattrick
Kříž (Chabr) – Kellermann, Šarša, Klement (C), Skuhrovec, Bernas, Pretl, Dolejší – Halej, Linc, Štěrba – Mühlfait, Jeníček, Martin – Schneider, Smolka, Holovej – Hennrich, KubíkKolajta (Létal) – Kůra J., Suk, Sládeček, Gryc, Hájek, Šollar, Jelínek, Lacina – Procházka, Kůra M., Procházka – Zouhar, Fuchs (C), Brom – David, Bednář, Vlach – Máček

Pozápasové ohlasy

Informace o utkání