"A" MUŽI

BUTCHIS - FBŠ Hummel Hattrick Brno

neděle 15.1.2023 18:00|8XM2-A144|1. liga mužů, 21. kolo @ SH VŠE
9:2
4:0, 3:1, 2:1
BUTCHIS
FBŠ Hummel Hattrick Brno
BUTCHIS
vs.
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Vydaří se odplata? Hattrick pojede na suverénní Butchis
Stali se prvním týmem, který florbalisty Hattricku v základní části první ligy porazil. A zdá se, že jejich forma stále nebere konce. Brněnský tým se po Ústí připravuje na silný Butchis, jemuž s přehledem patří čelní příčka soutěže.

I když Butchis prožívá svoji premiérovou sezónu v první lize, za otloukánka rozhodně není. Z dvaceti utkání prohrál pouze jediné, což je naprosto šílená statistika. Něco, s čím nikdo před startem ročníku ani náhodou nepočítal. Jejich aktuální série čítá šestnáct výher za sebou.

V současnosti tak Pražané okupují nejvyšší pozici tabulky, odkud se mohou v klidu dívat na soupeře pod sebou. Na druhé Ústí mají náskok jedenácti bodů, na třetí Hattrick dokonce sedmnácti. Zkrátka všechno jde naprosto podle představ Butchisu, a dost pravděpodobně ještě lépe.

Také svěřenci trenéra Simona Šišky už měli co do činění s překvapivým lídrem. Doma se s ním utkali ke konci října, kdy si nechali protivníka utéct ve skóre a až později stahovali manko. V součtu z toho ovšem byla těsná porážka 3:4, jež znamenala vůbec první neúspěch Hattricku během základní části.

Klopýtnutí s Butchisem navíc načalo čtyřzápasovou šňůru brněnských proher. K tomu nutno dodat, že možná paralela se rýsuje v neprospěch Hattricku i tentokrát. Minulý týden totiž Jihomoravané podlehli Florbalu Ústí 5:8 a řeší výsledkový útlum. O to větší motivací však je znovu najet na vítěznou mentalitu právě proti soupeři kalibru Butchisu.

Co se týče situace v tabulce, nadcházející kolo bude velmi důležité. Hattrick sice ztrácí na druhou příčku šest bodů a před čtvrtými Bulldogs drží čtyřbodový odstup, prohra by ale mohla události zdramatizovat. Buldočí smečka by se teoreticky mohla přiblížit na nejtěsnější rozdíl, zatímco Severočeši by pouhých pět kol před play-off udělali další velký krok ke druhému místu.

„Zápas, který přináší tento víkend, patří vůbec k těm nejlepším v celé soutěži. Vždy se na taková utkání těším,” přiznává obránce Hattricku Jonáš Kůra. Právě on byl jedním z hráčů, kteří v předchozím vzájemném souboji skórovali.

„Poslední duel s Butchisem byl vyrovnaný. Nicméně prohráli jsme ho, protože jsme chybovali v aspektech hry, v nichž byl soupeř důsledněji připravený,” uvažuje odchovanec klubu. A podle něj budou klíčové faktory dost podobné i teď. „Kdo udělá více chyb, prohraje. Musíme se zaměřit na silné stránky Butchisu a co nejvíce je eliminovat. Když využijeme našich šancí, můžeme pomýšlet na vítězství,” dodává Kůra.

Přikloní se výsledek na stranu Hattricku, nebo si Butchis připíše druhý úspěch ze vzájemných bitev? To se ukáže již v neděli 15. ledna, kdy Pražané hostí brněnský klub ve sportovní hale VŠE. Začátek utkání se plánuje na 18 hodin.

Informace o utkání