Napsal 5. ledna 2023 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Bude Hattrick doma kousat? Ženy se postaví favoritkám

Pauza byla dlouhá, ale už je takřka u konce. Jsou to již tři týdny, kdy se florbalistky Hattricku naposledy představily v první lize žen, teď je však budou čekat hned dva zápasy ve dvou dnech. Na domácím hřišti se vrhnou na silné soupeřky z Třince a Havířova.

Bude Hattrick doma kousat? Ženy se postaví favoritkám

Je potřeba uznat, že los nebyl k Brňankám ze začátku nového roku úplně vlídný. Hned na úvod totiž narazí na Třinec, který zatím druhé nejvyšší soutěži jasně dominuje. Ze sedmnácti utkání má na kontě patnáct výher a patří mu první místo s dvoubodovým náskokem na Židenice.

A dá se čekat, že ani o den později to nebude žádná snadná práce. Druhým víkendovým rivalem se stane Torpedo Havířov, jež se drží na průběžné páté pozici tabulky. Byť je fakt, že jeho družstvo z předešlých tří duelů dvakrát odcházelo bez bodů.

Hattricku by se úspěch nad papírovými favoritkami dost šikl, i když minule mu to v podobné situaci výsledkově nevyšlo. Poslední souboj před vánoční přestávkou odehrály svěřenkyně Petry Prouzové se Židenicemi, které byly lepší a zvítězily 9:2.

„Při nástupu do druhé třetiny jsme stále držely relativně přijatelný stav, kdy se skóre šlo ještě něco dělat. Ale bohužel jsme se k ničemu nedostaly,” říkala trenérka Hattricku v pozápasových ohlasech. Během volna tak byla možnost se z porážky poučit, aby se podařilo tentokrát navázat příznivějšími výsledky.

Zrovna s Třincem by se ovšem musela sejít spousta věcí, aby lídr soutěže klopýtl. Stačí pohled na předchozí společné utkání, v němž Intevo porazilo Brno 15:1. Lepší vyhlídky se teoreticky nabízejí proti Torpedu, jelikož s ním došlo říjnové měření sil až k vítězným nájezdům 6:5 pro Hattrick.

Na straně Třince má obrovský vliv Veronika Třinecká, jež využívá mimo jiné bohatých zkušeností z české reprezentace. V sezóně se dostala už na 39 bodů, což je nejvíce ze všech hráček východní skupiny. Havířov potom táhne produktivní sesterské duo Niki a Natali Kalábovy.

Jihomoravanky mají osmnáct bodů, přičemž hned za nimi číhají s jednobodovým odstupem Hradec Králové i Dačice. Zato sedmé Aligators mají o rovné čtyři body navrch, což je může zatím nechávat celkem v pohodě. Hattrick nicméně i přesto podá maximum a pokusí se podobu tabulky aspoň trošku promíchat.

Velkým lákadlem obou bitev je, že se uskuteční na domácím hřišti Hattricku. Dějištěm zápasů se stane hala CESA VUT, kde v sobotu 7. ledna od 19.30 nastupuje Třinec, zatímco o den později v 16.00 přicestuje Havířov. Dorazte tak i vy podpořit brněnské holky v duelech s kvalitními soupeřkami.