Napsal 3. ledna 2023 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Velká novoroční jízda! Hattrick čeká v lednu řada reparátů

Florbalová první liga měla chvilku oddych, všechno se ale vrací do starých kolejí. Výjimkou nejsou ani hráči Hattricku, kteří budou čelit zkraje roku 2023 mnoha atraktivním výzvám. A budou muset prokázat, že se z minulých vzájemných bitev dostatečně poučili.

Velká novoroční jízda! Hattrick čeká v lednu řada reparátů

Určitě si na to vzpomenete také. Svěřenci trenéra Simona Šišky měli bombastický úvod ročníku, aspoň co se týče výsledků. Z otevíracích osmi kol brali osm výher a zdálo se, že všechno půjde samo. Jenže potom se Brňané trošku zadrhli a chvilku trvalo, než znovu najeli na příznivější sérii.

Tehdejší osmizápasová šňůra bez zaváhání trvala od začátku září až do půlky října, kdy Hattrick bojoval v Ústí. Zrovna Severočeši, nad nimiž FBŠ tehdy urvalo velmi cenný úspěch 5:4, budou prvním rivalem Jihomoravanů po návratu do herního tempa. Klub, v jehož barvách vyrostl nynější tahoun Hattricku Tomáš Brom, přijede do haly Maloměřice v neděli 8. ledna (start 18.00).

Pokud by se Brnu zadařilo, mohlo by ze třetího místa tabulky dorovnat právě Ústí. Jeho mužstvo totiž má náskok pouhých tří bodů. Rozhodně však nepůjde o nic jednoduchého, což už se projevilo při podzimním souboji na palubovce protivníka.

Pořádná dřina ovšem přijde i týden potom. V neděli 15. ledna jede Hattrick do domácího prostředí Butchisu, který jako nováček předvádí neuvěřitelnou jízdu základní částí. Aktuálně má na kontě už patnáct vítězství v řadě a soutěž vede o celých jedenáct bodů. A co víc – Brno od něj doma schytalo porážku 3:4.

Dobré vzpomínky nemá Hattrick ani na další dva soupeře, s nimiž se potká ve druhé půlce měsíce. Se Znojmem to naposledy skončilo venku 4:6, zatímco doma od Chomutova přišla rychta 1:6. Zkrátka Brňané neprocházeli vůbec dobrým obdobím, čemuž se musí pokusit tentokrát zabránit. Ještě před Vánoci nasbírali tři výhry za sebou a mají super výchozí pozici do finiše základní části.

Podaří se udržet dobrou formu z prosince a napravit statistiky ze zápasů se silnými soupeři? Kromě už zmiňovaného nejbližšího šlágru s Ústím (neděle 8. ledna v 18.00) vás zveme také na druhý lednový duel domů do SH Maloměřice. Jihomoravské derby proti Znojmu je na programu v neděli 22. ledna, a to se začátkem v tradičních 18 hodin.