Napsal 30. listopadu 2022 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Přepisuje se historie! Brom kraluje bodování už s 250 body

Na zajímavý milník dosáhla jedna ze stálic v sestavě Hattricku. Proti Českým Budějovicím završil gólem a asistencí 250 bodů v brněnském dresu Tomáš Brom, která hraje za FBŠ už sedmým rokem. Jeho bilance zahrnuje jak zápasy v superlize, tak ty prvoligové.

Přepisuje se historie! Brom kraluje bodování už s 250 body

Celkově Brom za dosavadní působení nasbíral v ligových duelech 120 gólů a 130 asistencí, na což potřeboval 194 utkání. Po bodové metě tedy vyhlíží i tu zápasovou, kterou může ještě před koncem základní části zakulatit na počet 200.

Pokud by se brala do úvahy produktivita v éře od roku 2011, kdy Hattrick historicky poprvé postoupil do druhé nejvyšší soutěže, patří Bromovi jednoznačně vedoucí příčka. O celých 24 bodů je za ním Roman Houbal (84+142), přičemž ještě větší odstup má na třetího Zdeňka Habra (144+59).

Odchovanec ústeckého florbalu se tak řadí nejen mezi bodové lídry, ale také pořádné vytrvalce z pohledu startů za Brňany. „Samozřejmě je důležité se podívat, za kolik zápasů jsem ty body nasbíral. Pamatuji si, že když u nás hrál Luďa Ondráček, dostal se už za dvanáct utkání do vrchních pater tohoto pořadí. Mám z toho radost, ale doufám, že přidám ještě nějaké body,” uznává střelec s číslem 6 na zádech.

Z florbalistů aktuálního kádru je Bromovi nejblíže Marek Fuchs na šesté pozici historického pořadí. Momentálně má na kontě 108 tref a 59 gólových nahrávek, které nastřádal v 174 soubojích. Teď si však hlavně celý klub přeje, aby zranění z nedělního kola, jež mu znemožnilo na konci první části, nebylo vážnějšího rázu a Fuchs mohl dále pokračovat v obětavých výkonech.

Dále uzavírá top patnáctku David Sládeček (22+74), jemuž se pomaličku rýsuje stovka v kolonce bodů. Ještě o sedm bodů více než Sládeček má Matěj Hronek (56+47), který se ovšem zatím jen postupně vrací do tréninku po dlouhém zranění z loňského podzimu.

Velmi unikátní bilancí se může pochlubit Martin Nagy, a to i v rámci aktuální sezóny. Ofenzivně velice nadaný hráč odehrál za Hattrick celkem 74 utkání, z nichž si odnesl rovných 74 bodů. Z toho v nynějším ročníku stihlu již šest bodů během pěti zápasů, takže chuť ho stále neopouští.

Zajímá vás, jak se vyvinou brněnské statistiky v následujících kolech? Nezapomeňte proto sledovat počínání Hattricku už tuto sobotu 3. prosince, kdy Jihomoravané budou válčit o velice důležité body venku s Kladnem. A pokud vás zajímají kompletní ohlasy (nejen) s Tomášem Bromem z víkendu, pusťte si video níže.