Napsal 19. listopadu 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Udělaly jsme velké změny, které pomohly, těší Štěrbovou po derby

Vítězství nad Židenicemi asi čekal málokdo. Holky Hattricku však podaly ve čtvrtečním derby první ligy perfektní výkon a přetlačily svého rivala v nájezdech. O velkém úspěchu mluvila nejen hráčka Zuzana Štěrbová, ale také trenérka FBŠ Petra Prouzová.

Udělaly jsme velké změny, které pomohly, těší Štěrbovou po derby

Hattrick musel v utkání vždy dotahovat těsný náskok favorita. V poslední minutě se navíc už zdálo, že Židenice mírné vedení udrží a získají tři body. Jenže všechno bylo jinak. Deset sekund před koncem základní hrací doby skórovala Linda Hyksová a poslala duel do prodloužení. A následně přišel úspěch po nájezdech s bonusovým druhým bodem.

„Samy sebe jsme překvapily. Na tréninku jsme zkoušely něco nového a udělaly jsme dost velkých změn, které si myslím, že jsme použily proti Židenicím výborně,” hodnotila po zápase Zuzana Štěrbová. Právě ona si připsala asistenci na veledůležitý vyrovnávací gól v samém závěru třetí třetiny.

Florbalistka s číslem 6 potvrdila, že po brance na 3:3 zavládla obrovská radost. „Úžasný pocit. Prostě jsme chtěly urvat jeden bod, to byl náš největší cíl. A ještě bod navíc z nájezdů, to už byla třešnička na dortu,” popisovala Štěrbová. Kompletní rozhovor s hráčkou Hattricku můžete sledovat ve videu níže.

Spokojenost s hrou družstva neskrývala ani trenérka Petra Prouzová. „Nestává se to často, ale budu chválit. Změnily jsme trošičku rozestavení do obrany – hrály jsme ho poprvé, takže musím vyseknout všem obrovskou poklonu, jak se s tím vypořádaly. Včetně hráček, jež jsme měly na prostřídání,” řekla v pozápasových ohlasech.

Vybojovanému vyrovnání v hektické koncovce šel Hattrick podle Prouzové naproti. „Vydržely jsme hrát trpělivě, za což jsme byly v závěru odměněny. Myslím si, že to podle vývoje utkání bylo asi zaslouženě – v samotném závěru jsme měly dvě tři gólovky. Zaplaťpánbůh, že tam ta jedna branka spadla,” dodala. Také její komentář můžete zhlédnout v plné verzi ve videu.