Napsal 10. leden 2019 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Využije Hattrick zaváhání Black Angels? V Havířově může jít do čela

Před Hattrickem stojí další nelehká výzva. Tou bude sobotní zápas 19. kola první ligy proti domácímu Exelsioru Havířov, který se drží na dostřel nejlepším týmům soutěže. Úkolem Brna bude porazit tohoto soupeře i podruhé v sezóně a přeskočit Black Angels na prvním místě.

Využije Hattrick zaváhání Black Angels? V Havířově může jít do čela

V posledních kolech vypadal boj o pozici lídra prakticky stejně. Black Angels společně s Hattrickem sbírali jedno vítězství za druhým a bodově odskočili svým protivníkům. Mírný odstup pak stále byl na straně Pražanů, kteří měli o bod více než Brno. Vrchol tabulky přesto může nyní doznat změn. Black Angels minulý týden podlehli v prodloužení Petrovicím a jejich náskok se snížil na dva body. Pokud tedy Hattrick uspěje nad Havířovem, dostane se do čela.

Brňané vstoupí do nadcházejícího duelu se sérií pěti výher v řadě. Naposledy se ovšem museli hodně snažit, aby doma porazili Chomutov. U Havířova je situace odlišná, v tabulce figuruje tým s mankem čtrnácti bodů na páté příčce a předešlé utkání se Startem98 dopadlo jeho porážkou.

Hattrick letos napravuje nevydařenou bilanci s tímto soupeřem. Po dvou loňských prohrách se svěřencům Marka Fialy povedla zatím částečná odplata, když v sedmém kole zdolali Havířov 7:5. S podobným výsledkem by Brno bylo spokojené i tentokrát. Hráč Lukáš Jalový však tuší, že nemusí jít o úplně snadnou práci: „Popravdě moc nevím, co očekávat. Výsledky Havířova nejsou v poslední době příliš přesvědčivé. Každopádně v prvním zápase s námi hráli jednoduše a přímočaře.“

Florbalista Hattricku si proto myslí, že protivník bude opět nebezpečný. „Pro nás bude ale důležité se soustředit na naši hru a na její zlepšení. Minulý duel proti Chomutovu se nám moc nepovedl a musíme výrazně přidat ve všech herních činnostech,“ ujišťoval Jalový.

Statistiky nadále ovládá Luděk Ondráček, který za pouhých 18 utkání získal kromě 34 gólů i 31 asistencí. Tato bilance je navíc suverénně nejlepší z celé první ligy. Bodově nejblíže má k Ondráčkovi z brněnských hráčů David Coufal, jehož dělí dva body od padesátky (31+17).

Zápas 19. kola mezi Exelsior–Hattrick bude hostit MSH Havířov v sobotu 12. ledna. Úvodní buly se uskuteční v 18.00.