Napsal 14. října 2022 Kryštof Severa v rubrice Preview

Rozjedou holky Hattricku vítěznou vlnu? Teď nastoupí dvakrát venku

Náročný výjezd na sever čeká florbalistky Hattricku. Ve víkendovém dvojutkání první ligy žen vyzvou Třinec a Havířov, které se zatím drží v horní polovině tabulky. Brňanky se však pokusí zlepšit aktuální formu a vybojovat si lepší umístění.

Rozjedou holky Hattricku vítěznou vlnu? Teď nastoupí dvakrát venku

Ženy Hattricku zatím absolvovaly ve své premiérové prvoligové sezóně pět utkání, z nichž získaly pět bodů. Po úvodní výhře nad Hradcem přišla porážka v nájezdech s Jihlavou, prohra v derby s Židenicemi a pak smolný dvojzápas na domácí půdě. V něm Hattrick nejprve prohrál s Dobruškou po prodloužení a nestačil na Rtyni. Brňankám tak aktuálně patří osmá příčka soutěže.

Ani v následujícím dvojkole nečeká tým trenérky Petry Prouzové nic jednoduchého. Míří totiž na sever Moravy, respektive do slezské části republiky, kde odehrají duely s Třincem a Havířovem. Tedy s druhým a pátým týmem tabulky. 

Dvojutkání zahájí Hattrick v Třinci, a byť bodové rozdíly nejsou markantní, domácí určitě budou pro FBŠ velice těžkým protivníkem. V třineckém týmu najdeme hned několik hráček z vrchních příček ligových statistik.

Lídryní kanadského bodování ligy je sice brněnská Linda Hyksová s dvanácti body, na sdílené druhé příčce s jedenácti zápisy ve statistikách je ale právě třinecká, bývalá reprezentantka, Veronika Třinecká. Vhodnější jméno pro třineckou lídryni by se asi hledalo stěží.

I v kolonce nahrávek, kterou mimochodem vede další brněnská hráčka Zuzana Wilczek, najdeme poměrně vysoko postavenou hráčku Třince. Už v šesti případech připravila gól svým spoluhráčkám Lucie Mišúnová.

Nedělním sokem pro Hattrick bude havířovské Torpédo. Podobně jako v případě Třince, tak i v tomto týmu najdeme bodovou lídryni na pozici číslo dvě ligových statistik. Už jedenátkrát bodovala Niki Kalábová, jež má pět nahrávek a šest vstřelených branek.

„Očekávám vysoké nasazení v obou zápasech a také dobrý florbal. Věřím, že se nám podaří být rovnocenným soupeřem a vybojujeme nějaké body,“ říká před dvojzápasem obránkyně Hattricku Kamila Macejáková.

Hattrick je sice nováčkem soutěže, ale kromě výsledkově nepříznivého duelu s Židenicemi je svým soupeřům vyrovnaným sokem. Všechny ostatní porážky brněnského výběru dopadly o jedinou branku – z toho hned dvakrát nestačila k rozhodnutí ani základní hrací doba. „Stále jsme v soutěži nováčkem a zápasy jsou úplně někde jinde, než ve druhé lize. Musíme se tomu přizpůsobit,“ pokračuje Macejáková. 

Právě slovenská obránkyně byla v uplynulém ročníku jedním ze stavebních kamenů postupujícího týmu. V aktuální sezóně se však zatím úplně nedaří navázat na formu. „Po návratu z Erasmu to nebylo jednoduché, ale postupně se vše vrací do starých kolejí. Nedaří se mi úplně podle představ, nicméně stále se na tom snažím pracovat,“ přiznává dvaadvacetiletá opora zadních řad. 

„Týmové výsledky sice nevypadají nejlépe, každá porážka nás ovšem posouvá dále a ukazuje nám, na čem ještě musíme zapracovat,“ má jasno odchovankyně bratislavského Florpéda. „V týmu je dobrá atmosféra a chuť vyhrávat, což nám pomáhá se nevzdávat a i přes výsledkově nepříliš povedený start do ligy stále bojovat,“ uzavírá hráčka s číslem 11.

Měření sil s Třincem je na programu v sobotu 15. října od 18.00 ve sportovní hale Stars. Torpedo potom bude hostit Hattrick v neděli 16. října 

1. liga žen


15. října 202218.00FBC Intevo Třinec – FBŠ Hummel Hattrick BrnoONLINE
16. října 202216.00Torpedo Havířov – FBŠ Hummel Hattrick BrnoONLINE