Napsal 12. září 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Ženy po úvodním dvojkole: Ukázaly jsme bojovnost i odhodlání

Na premiérové dvojkolo první ligy žen se určitě jen tak nezapomene. Holky Hattricku v něm totiž zaznamenaly jak drtivé vítězství, tak velice vyrovnaný výsledek s Jihlavou. Výkony družstva hodnotila trenérka Petra Prouzová a Sabina Slováková, která měla bodově velmi bohatý víkend.

Ženy po úvodním dvojkole: Ukázaly jsme bojovnost i odhodlání

Utkání s Hradcem Králové bylo skutečně velice výjimečné. Brňanky s Východočeškami hrály už nedávno v poháru, kdy soupeřky porazily jen taktak 3:1. Co se však dělo tentokrát na hradecké půdě, bylo úplným opakem. Hattrick svého rivala rozdrtil naprosto přesvědčivě 14:4 a vstoupil do sezóny nejlepším možným způsobem.

„První zápas víkendu byl něčím, co jsem v životě nezažila. V zásadě ho stále zpracovávám a vůbec ho nedokážu komentovat. Říkala jsem si, že pokud toto je první liga, tak vítej v ráji,” snažila se hledat slova trenérka Petra Prouzová.

O den později se ale hrál dost odlišný florbal. Hattrick opět nastoupil venku, když zakončil dvojkolo v Jihlavě. A s tamním SK to rozhodně nebyla žádná legrace. „Soupeř dobře vstoupil do duelu a fyzicky nás určitě přehrával. Líbila se mi ta konfrontace mezi první a druhou ligou, museli jsme se s tím sžít,” vysvětlovala brněnská trenérka.

Vyrovnaný stav zůstal i po šedesáti minutách, a dokonce přetrval až do závěrečného hvizdu prodloužení. Na řadu tak přišly nájezdy, kde už byla o něco šťastnější Jihlava. Za Hattrick se střelecky prosadila v dovednostní disciplíně pouze Linda Hyksová, což na bonusový bod nestačilo.

„Potěšilo mě však, že i když se zápas nevyvíjel výsledkově příznivě, dokázaly jsme se do něj vrátit. Pomohla nám změna rozestavení mezi třetinami, na níž přešly holky úplně hladce, což jsou fajn věci,” uznala Prouzová po výsledku 4:5 v nájezdech.

V obou utkáních se dařilo mimo jiné i Sabině Slovákové, která má na kontě už pět kanadských bodů. Proti Hradci se blýskla suprovou bilancí 2+2, přičemž ji proti Jihlavě ještě obohatila o gól. „S holkami jsme z úvodního dvojkola nadšené. Sobotní výsledek nám pomohl, abychom šly do neděle s odhodláním. A i když jsme v nájezdech na výhru nedosáhly, ukázaly jsme dobrou připravenost do dalších utkání,” těšilo Slovákovou.

Podle ní i přes těsnou porážku platilo, že zápas s Jihlavou bavil celý tým více než ten s Hradcem. „Byla to vyrovnanější bitva a snažily jsme se zlepšovat naši rozehrávku, což se nám ve třetí třetině dařilo. Chtěly jsme být více v pohodě a měly jsme na to vyhrát,” doplnila Slováková.

Aktuálně se tak holky Hattricku nacházejí se čtyřmi body na třetím místě tabulky. Před nimi jsou dosud stoprocentní Židenice či Dobruška. A právě s brněnským rivalem se utká Hattrick už o nadcházejícím víkendu – konkrétně v sobotu 17. září od 18.00 v hale CESA VUT.