Napsal 25. srpna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Hronek přestoupil do Bohemky. Jak bude pomáhat Hattricku?

S dalším velkým jménem se musel rozloučit Hattrick. Respektive aspoň částečně. Do pražských Bohemians zamířil odchovanec klubu Šimon Hronek, který však bude i nadále moci startovat za Brňany. Jak konkrétně bude jeho sezóna vypadat?

Hronek přestoupil do Bohemky. Jak bude pomáhat Hattricku?

Po sestupu Hattricku do první ligy měl Šimon Hronek nadále ambici zůstat florbalově na nejvyšší úrovni. Vše se ale odvíjelo od studia, které je pro něj prioritou. „V Praze jsem se dostal na vysokou školu, což byl rozhodující faktor,” vyzdvihuje mladší z bratrské dvojice Hronků.

V Livesport Superlize odehrál mladý kanonýr dvě sezóny. Stal se tak nedílnou součástí Hattricku mezi elitou, kde navíc pomohl k solidním výsledkům mančaftu. Celkově nastoupil k 59 utkáním v brněnském dresu, během nichž nasbíral 23 tref a 11 asistencí. V uplynulém ročníku tak byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.

„Poslední dvě sezóny nebyly úplně vydařené. Ale myslím si, že mi asi nejvíce pomohly k rozvoji florbalových schopností. Na mládežnická léta budu vzpomínat jen v tom nejlepším – určitě jsem si během svojí cesty Hattrickem našel kamarády na celý život,” říká s nadšením Hronek. Teď ale ví, že před ním stojí neokoukaná kapitola v hlavním městě.

Novým působištěm devatenáctiletého střelce jsou Bohemians, kteří i přes mladý kádr mají každoročně velké cíle. „Očekávám úplně jinou pozici v týmu. Konkurence je tady větší než v Brně, takže o to více musím makat, abych pravidelně nastupoval,” uvědomuje si Hronek. A zároveň se netají významnými metami. „Máme nejvyšší ambice, což je superfinále,” potvrzuje.

U klokanů se Hronek pravidelně potkává také s trenérem Michalem Jedličkou, jenž je známým bouřlivákem českého florbalového prostředí. „Dojmy z něj mám zatím velice dobré. Je to profesionál, který ví, co chce, a jde si za tím,” usuzuje Hronek z dosavadního času stráveného s Bohemians. Na kontě nyní má tři pohárové starty a jednu asistenci.

Ani Hattrick ovšem nepřijde zkrátka. Hronek má domluveny střídavé starty právě do Brna, kde bude moct pomáhat klubu, který ho vychoval. „Střídavé starty jsou už potvrzené. Uvidím, jak to bude vycházet v ročníku, ale budu se snažit hrát za Hattrick, co nejvíce to půjde,” ujišťuje fanoušky.

Nutno dodat, že Šimon Hronek stále zůstává ve spojení s Hattrickem. Přišel například jako divák na úvodní zápas Poháru Českého florbalu, v němž Brňané hostili regionálního rivala Aligators. Navíc na soupisce zůstává jeho starší bratr Matěj, byť se stále zotavuje z dlouhého zranění. „Rozhodně budu i nadále sledovat výkony Hattricku! Také doufám, že si s Matějem ještě zahraji,” doplňuje novopečený klokan.

Klub přeje Šimonovi jen to nejlepší do další fáze kariéry a hodně štěstí jak v superlize, tak při střídavých startech v barvách Hattricku!