Napsal 23. srpna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Procházka končí kariéru: Jsem spokojen s tím, co jsem dokázal

Do nové sezóny bude Hattricku chybět velká opora. Konec florbalové kariéry ohlásil Jakub Procházka, který v minulém ročníku při zranění Marka Fuchse plnil roli brněnského kapitána. Co Procházku k tomuto rozhodnutí přivedlo?

Procházka končí kariéru: Jsem spokojen s tím, co jsem dokázal

Procházka bude už navždy spojen se superligovou érou klubu. Do Hattricku přišel ze Znojma v létě 2019, aby mohl navázat na své dřívější starty v nejvyšší soutěži. V jihomoravské metropoli jich celkově přidal 86. „Dostal jsem se do fáze, kdy už mi florbal nedával to, co dříve. A asi ani já jsem tomu nejspíš sto procent nedával,” popisuje útočník.

Rozhodl se, že po konci ročníku půjde na několikrát odloženou operaci kolene a uvidí, jestli mu florbal nebude chybět. „Situace se však nezměnila, a proto jsem se rozhodl ukončit svoji kariéru,” vysvětluje Procházka. Každopádně vzpomínky na angažmá v Brně zůstávají jen ty nejlepší.

„Chtěl bych poděkovat za ty tři roky, co jsem v Hattricku zažil. Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům, které jsem tam potkal, trenérům, realizačnímu týmu, vedení, fanouškům a všem lidem, kteří měli s Hattrickem něco společného. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl, a SJH,” hlásí Procházka. Především je moc rád, že všechny kluky z kádru mohl poznat a zahrát si po jejich boku.

Florbalista s číslem 7 na zádech plnil i pozici kapitána, když se zranil Marek Fuchs. „Jsem rád, že jsem si tuto roli mohl vyzkoušet. I když to bylo pouze dočasně za Marka, vyhovovala mi, ale musel jsem se postupně učit, jak správně tento post využívat jak v kabině, tak na hřišti,” uvažuje Procházka.

Co se týče kariéry a osobních milníků, u odchovance SK JeMoBu převažují pozitiva. „Jsem spokojen, co jsem v kariéře zažil a dokázal. Byly tam postupy, ale i sestupy. Zahrál jsem si nejvyšší soutěž, nějaké medaile tam také jsou a podíval jsem se s florbalem do zahraničí. Ale asi až za pár let a s odstupem času si uvědomím, co jsem vlastně zažil a co mi florbal za moji sedmnáctiletou kariéru dal,” říká.

Teď chce Procházka dát prostor věcem, na něž se dříve tolik nedostávalo. „Chci dokončit magisterské studium na vysoké škole a chci věnovat více času své přítelkyni a rodině, které jsem musel občas upozadit na úkor florbalu. Další florbalové plány zatím žádné nemám,” potvrzuje autor 31 bodů v brněnském dresu.

„Chci fanouškům za všechno moc poděkovat.”
Jakub Procházka, bývalý hráč Hattricku

„Určitě budu kluky sledovat, jak se jim daří. Občas se jistě přijdu podívat i osobně na domácí zápasy,” nenechává Procházka nikoho na pochybách. A objeví se tak v publiku, jež Hattrick neščetněkrát podrželo a dovedlo k úspěchům. „Chci fanouškům za všechno moc poděkovat. Doufám, že se borcům bude dařit a budou hrát pohledný florbal, aby naši fanoušci zažili co nejvíce krásných momentů a vyhraných zápasů,” loučí se Procházka.

Také Hattrick Brno mnohokrát děkuje Kubovi za perfektní výkony a skvělé tři roky v mančaftu. Klub mu zároveň přeje všechno nejlepší do další životní etapy!