Napsal 22. srpna 2022 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Příprava: Holky hrály s extraligovým týmem, co říkala trenérka?

Velmi cenné zkušenosti získávaly ženy Hattricku v uplynulých dnech. Absolvovaly totiž soustředění před začátkem soutěžního ročníku, jehož vrcholem bylo přípravné utkání s účastníkem Extraligy žen. Brňanky v měnínské hale poměřily síly s Olomoucí, která sice vyhrála, ale o výsledek zase tolik nešlo.

Příprava: Holky hrály s extraligovým týmem, co říkala trenérka?

Holky Hattricku zkoušely v rámci přípravného kempu řadu nových věcí. Jednou z nich je třeba i rozestavení v obraně, kdy se tým zaměřuje na hru s jednou obránkyní. Všechny novinky si mohly Brňanky potom vyzkoušet přímo v ostrém tempu právě v sobotu odpoledne proti Olomouci.

„V tomto směru mě tým příjemně překvapil. Přece jenom soustředění v našem podání trvalo čtyři dny – šlo o takový rychlokurz a průřez úplně vším. S tím se holky vyrovnaly celkem dobře,” říkala trenérka Petra Prouzová. Samozřejmě je však třeba v hodnocení počítat s tím, že Hattrick hrál s družstvem z nejvyšší soutěže.

„Na extraligovém soupeři bylo vidět, že je v myšlence napřed. Technicky i rychlostně to pro nás byla velká škola, nicméně potěšilo mě, že soustředění poznamenalo hráčky pozitivně. Některé i zahodily respekt, z čehož jsem měla trošičku obavu, aby se podařilo,” uznala Prouzová.

Naskytla se také příležitost zařadit do sestavy mladé naděje, přestože ještě kvůli věku do dospělé soutěže zasáhnout nemohou. Šlo však o další krok v jejich kariéře a objevily další cesty, díky nimž se mohou dále zlepšovat.

Co dalšího vyzdvihovala trenérka Prouzová po přátelském souboji s Olomoucí? Kompletní hodnocení duelu včetně poznatků ze soustředění zhlédněte v reportáži níže.